Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Dramatyczna nocna zmiana w Animexie. Kobieta uwięziona w maszynie

Michał Czubak
Kategoria: Wiadomości
Dramatyczna nocna zmiana w Animexie. Kobieta uwięziona w maszynie
Wiadomości Wypadki
Data publikacji 22.01.2023r.

41-letnia kobieta doznała ciężkich obrażeń ciała, konkretnie kończyny dolnej, po wypadku do którego doszło na terenie firmy Animex w Starachowicach (woj. świętokrzyskie).

Starachowice. W zakładzie mięsnym Animex Foods doszło do wypadku

Poważny wypadek miał miejsce w nocy z piątku na sobotę. Doszło do niego około godziny 2 nad ranem w Starachowicach (woj. świętokrzyskie). - Dostaliśmy zgłoszenie o kobiecie, której noga utknęła w ciągu technologicznym zakładu. Kończyna została zmiażdżona i zablokowana - przekazał w rozmowie z kieleckim oddziałem "Gazety Wyborczej" rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach st. kpt. Konrad Dąbrowski.

Do szpitala z elementami maszyn

Strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych wycięli elementy maszyny, które zmiażdżyły jedną z nóg kobiety, a ta razem z nimi została przetransportowana do szpitala. To tam wykonano odpowiednie zabiegi, by oswobodzić bezpiecznie nogę rannej kobiety.

Animex Foods wyjaśnia

Krótko po wypadku oświadczenie w sprawie wydała firma Animex Foods, przedstawiamy je w całości poniżej.

„Animex Foods potwierdza, iż w nocy 20 stycznia 2023 roku w zakładzie produkcyjnym w Starachowicach, podczas wykonywania codziennych obowiązków, uległa wypadkowi pracownica firmy zewnętrznej. Osobie poszkodowanej niezwłocznie udzielono niezbędnej pomocy, wezwano służby ratunkowe, a następnie przetransportowano do szpitala. W trybie natychmiastowym poinformowano również odpowiednie organy. Tuż po zdarzeniu zabezpieczone zostało miejsce wypadku, celem przeprowadzenia czynności wyjaśniających. Firma pozostaje w stałym kontakcie z osobami mającymi bieżące informacje o stanie zdrowia kobiety i jest gotowa do udzielenia niezbędnego wsparcia” - czytamy w oświadczeniu podpisanym przez Łukasza Dominiaka Dyrektor ds. Public i Government Relations.

Michał Czubak
Fot. ilustrujące / arch. red.

Widziałeś już nasze video "Ostatni TPR redagowany przez Krzysztofa Wróblewskiego. A w nim m.in. o gniewie rolników"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a