Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Drastyczny wypadek na Lubelszczyźnie. Skoda wbiła się w heder kombajnu

Krzysztof Janisławski
Kategoria: Wiadomości
Drastyczny wypadek na Lubelszczyźnie. Skoda wbiła się w heder kombajnu
Wiadomości Wypadki
Data publikacji 28.07.2021r.

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w Dubowie w woj. lubelskim. 71-letnia kobieta prowadząc osobową skodę zderzyła się z kombajnem claas, który skręcał. Skoda wbiła się w heder kombajnu. Na całe szczęście, kobieta wyszła bez szwanku z kraksy. Policja apeluje do kierowców o zachowanie ostrożności podczas żniw.

Wypadek kombajnu i osobówki na skrzyżowaniu w Dubowie

– Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 19.00 w Dubowie w pow. bialskim – informuje komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z KPP w Białej podlaskiej. Z informacji przekazanych przez policjantkę wynika, że za kierownicą skody siedziała 71-letnia mieszkanka Białej Podlaskiej. Kombajnem kierował 60-letni mieszkaniec gminy Łomazy. W chwili zdarzenia wykonywał manewr skrętu w lewo na skrzyżowaniu.

r e k l a m a

Kobieta kierująca skodą miała dużo szczęścia

Kombajn poruszał się po drodze z zamontowanym zespołem żniwnym. Heder wbił się w kabinę skody od strony pasażera. Kobieta kierująca samochodem osobowym miała bardzo dużo szczęścia, nie ucierpiała bowiem w wypadku. Skończyło się jedynie na uszkodzonych pojazdach, a całe zdarzenia zakwalifikowane zostało jako kolizja. Badanie wykonane przez mundurowych potwierdziło, że uczestnicy wypadku byli trzeźwi.
- Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze i o zgodne z przepisami użytkowanie maszyn i urządzeń rolniczych – przekazała komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

Przeczytaj także: Pod Kołobrzegiem dachował kombajn Claas. Remont będzie drogi? [FOTO]

r e k l a m a

Obowiązek zdemontowania hederu przy poruszaniu się kombajnem po drogach publicznych

Policja przypomina, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, operator kombajnu poruszający się nim po drogach publicznych ma obowiązek zdemontowania znajdującego się z przodu pojazdu zespołu żniwnego i transportowania hederu na specjalnym wózku. Po drogach publicznych można się bowiem poruszać jedynie pojazdami mieszczącymi się w swoim pasie ruchu drogowego.
Więcej na tren temat w artykule:
Jaki mandat grozi za jazdę kombajnem z hederem po drodze publicznej?

Krzysztof Janisławski
Fot. KPP w Białej Podlaskiej

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a