Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

Droga była za wąska. Sieczkarnia wpadła do rowu

Michał Czubak
Kategoria: Wiadomości
Droga była za wąska. Sieczkarnia wpadła do rowu
Wiadomości Wypadki
Data publikacji 17.09.2020r.

Pracując potężną maszyną na wąskiej drodze trzeba liczyć się z tym, że mogą wydarzyć się sytuacje nieprzyjemne. Jedna taka spotkała rolnika z Parczewa, który chciał być dobrym dla innych, a skończyło się na wpadnięciu do rowu.

Lublin: W Dawidach sieczkarnia wpadła do rowu. Kierujący uwięziony w pojeździe

Z pozoru niegroźne zdarzenie drogowe, do którego doszło 14 września w Dawidach (lubelskie) wstrzymało ruch pojazdów na lokalnej drodze na kilkadziesiąt minut i wymusiło interwencje służb.

r e k l a m a

Tam w Dawidach kierujący specjalistycznym sprzętem rolniczym, konkretnie samojezdną sieczkarnią do koszenia i rozdrabniania roślin wpadł do rowu. Z uwagi na gabaryty pojazdu, chciał zachować jak największy próg bezpieczeństwa i dla niego skończyło się to źle.

r e k l a m a

Nieudane mijanie z pojazdem osobowym

Do zdarzenia, które nie było groźne dla kierującego pojazdem rolniczym doszło podczas mijania się z jadącym z przeciwnego kierunku autem. Rolnik zjechał na pobocze, na nieutwardzony grunt i pojazd zsunął się do rowu. Niemal przewrócił się na bok.

29-letni operator maszyny został przez policję ukarany mandatem. Jak ustalili, nie zachował ostrożności i prędkości do warunków panujących na drodze.

Michał Czubak
Fot. KWP Lublin

Widziałeś już nasze video "W nowym TPR: dlaczego Mateusz Morawiecki najlepiej zna się na rolnictwie"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a