Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Dwoje dzieci ciężko rannych podczas prac polowych

Michał Czubak
Kategoria: Wiadomości
Dwoje dzieci ciężko rannych podczas prac polowych
Wiadomości Wypadki
Data publikacji 30.04.2021r.

Dwóch chłopców w wieku 12 oraz 10 lat ucierpiało w wyniku wypadku, do których doszło podczas prac polowych. W obu przypadkach dzieci miały poranione ręce i śmigłowcami LPR zabrane zostały do szpitali.

Kalisz. 10-latek we wsi Folwark-Przystajnia włożył rękę do siewnika

Do jednego z opisywanych wypadków doszło we wsi Folwark-Przystajnia (woj. wielkopolskie) pod Kaliszem. Ranny został10-letni chłopiec. Dziecko włożyło rękę do siewnika. Początkowa ręka chłopca była uwięziona w maszynie, ale osoby postronne zdołały ją oswobodzić przed przyjazdem służb ratowniczych.

Z uwagi na obrażenia ręki chłopca do szpitala przetransportowano lotniczą drogą. Na miejscu lądował helikopter LPR, który zabrał dziecko do ostrowskiego szpitala, gdzie było ono operowane w trybie pilnym. Chłopiec przebywa na oddziale chirurgii dziecięcej.

r e k l a m a

Podkarpacie. 12-latek pomagał rodzinie w sadzeniu ziemniaków i wsadził dłoń do maszyny rolniczej

Dzień wcześniej, a więc 28 kwietnia lecz tym razem w miejscowości Hoczew (woj. podkarpackie) ranny został 12-latek. Również on śmigłowcem LPR trafił do szpitala. Dziecko włożyło rękę do maszyny rolniczej.

Chłopiec pomagał dziadkowi kierującemu ciągnikiem z podpiętą sadzarką do ziemniaków. W pewnym momencie 75-latek usłyszał krzyk dziecka siedzącego na sadzarce. Okazało się, że chłopiec włożył rękę do maszyny, w wyniku czego odniósł poważne obrażenia dłoni.

Niebezpieczne prace na roli

Służby uczulają. Prace rolnicze dopiero się rozpoczynają, a już docierają sygnały o wypadkach z udziałem dzieci. Rodzice mogą angażować dzieci do różnych prac, w tym prac związanych z funkcjonowaniem gospodarstwa rolnego, ale pod warunkiem, że wykonywane czynności nie stwarzają zagrożeń dla ich zdrowia i życia.

Michał Czubak
Fot. OSP Brzeziny

Widziałeś już nasze video "W nowym TPR: dlaczego Mateusz Morawiecki najlepiej zna się na rolnictwie"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a