Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Gigantyczny pożar na polach pod Barlinkiem. Płomienie strawiły niemal 90 hektarów

Michał Czubak
Kategoria: Wiadomości
Gigantyczny pożar na polach pod Barlinkiem. Płomienie strawiły niemal 90 hektarów
Wiadomości Pożary
Data publikacji 04.08.2022r.

W okolicach Barlinka w woj. zachodniopomorskim doszło do ogromnego pożaru pól. Płomienie strawiły połacie terenu o powierzchni blisko 90 ha, w tym pola, łąki i część lasu. Z żywiołem walczyli okoliczni rolnicy oraz 18 zastępów straży pożarnej oraz samoloty Lasów Państwowych.

Barlinek: Ogromny pożar ścierniska i łąk

W środę 3 sierpnia 2022 roku przed południem do strażaków z województwa zachodniopomorskiego oraz lubuskiego wpłynęło zawiadomienie o pożarze pól i łąk na terenie gminy Barlinek. Pożar miał miejsce między miejscowościami Płonno a Sarnik. Pożar swoim obszarem objął głównie ścierniska. Spaleniu uległa powierzchni około 90 ha z czego ponad 89 ha to właśnie ścierniska. Pozostałą powierzchnię stanowiły lasy, do których płomienie już dochodziły. 

r e k l a m a

Samoloty gaśnicze w akcji

Z uwagi na rozmiar pożaru na miejsce skierowano liczne strażackie zastępy. W sumie było ich aż 18. Zdecydowano się również poprosić o wsparcie Lasy Państwowe, które użyczyły samolot gaśniczy. Maszyna dokonała kilka zrzutów ładunku z wodą.

Ogromny pożar pod Zbąszyniem - spłonęło 50 ha zboża

To kolejny pożar pól w ostatnim czasie, który przybrał kolosalne rozmiary. W weekend spłonęło około 50 ha zboża w okolicach Zbąszynia. W trakcie akcji ratunkowej jeden z rolników stracił ciągnik, który także stanął w płomieniach. Teraz trwa zbiórka na zakup nowego traktora dla bohaterskiego rolnika. Więcej na ten temat w artykule "Pomagał gasić pożar widoczny z kosmosu. Teraz rolnik sam potrzebuje pomocy".

Michał Czubak
Fot. OSP Barlinek

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a