Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Ile kukurydzy zebrał Andrzej z Rolnicy Podlasie? Jaki miał plon? [WIDEO]

Justyna Czupryniak
Kategoria: Wiadomości
Ile kukurydzy zebrał Andrzej z Rolnicy Podlasie? Jaki miał plon? [WIDEO]
Wiadomości
Data publikacji 14.11.2022r.

Żniwa kukurydziane w wielu miejscach Polski były w tym roku znacznie opóźnione. Również u Andrzeja z "Rolnicy. Podlasie" zbiór kukurydzy na ziarno odbył się później, niż się tego spodziewano. Ostatecznie rolnikowi udało się zebrać plon.

Ile kukurydzy zebrał Andrzej z Rolnicy. Podlasie?

Marzeniem Andrzeja było zebranie 20 ton ziarna z hektara pola, jednak gospodarz liczył się z tym, że to nierealne. Rolnik kilkukrotnie przypominał, iż tegoroczna uprawa, była jego pierwszą w życiu. Po skoszeniu kukurydzy i odwiezieniu ziarna do skupu okazało się, że z uprawionego przez Andrzeja pola udało się zebrać 14 ton ziarna.

Osiągnięta przez rolnika wysokość plonu była dla niego satysfakcjonująca, gdyż oznaczała ona, że Andrzej uzyskał 10 ton ziarna z hektara, gdyż pole, na którym rosła kukurydza, miało 1,5 ha. Wilgotność ziarna zebranego przez Andrzeja wynosiła 25,66%, co również go usatysfakcjonowało.

Po zakończeniu transakcji Andrzej zdecydował, że w przyszłym roku posieje jeszcze więcej kukurydzy, ponieważ widzi, że jest to opłacalny biznes. Rolnik przyznał również, iż skorzysta z usług świadczonych przez firmę, z którą podjął współpracę, ponieważ był zadowolony z obsługi.

Zobacz video:

https://www.youtube.com/watch?v=EWkHl9GKK8w&t=938s

oprac. Justyna Czupryniak 

Widziałeś już nasze video ""Urzędnicy chcieli zniszczyć człowieka". Rolnik spod Lublina spędził Święta za kratami"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a