StoryEditorSadownictwo

Jak przygotować się do nowego sezonu w sadzie? – darmowe webinarium

01.03.2021., 09:03h
W jaki sposób wybrać najlepszy materiał szkółkarski? Jak przeprowadzić lustrację sadu po zimie oraz jak poprawić owocowanie jabłoni i gruszy? To tylko kilka z zagadnień jakie zostanie poruszone podczas Akademii Sadu Nowoczesnego. Webinarium jest bezpłatne dla osób zarejestrowanych i każdy z uczestników dostanie komplet materiałów ze spotkania.

Pierwsza Akademia Sadu Nowoczesnego poświęcona jabłoniom, gruszom i Zielonemu Ładowi

Już we wtorek 2 marca 2021 roku o godz. 11.00 rozpocznie się darmowe webinarium z cyklu Akademia Sadu Nowoczesnego.
Pierwsze w tym roku spotkanie będzie dotyczyć przygotowania sadów jabłoniowych i gruszowych do rozpoczęcia sezonu wegetacyjnego.
Poruszymy także kwestie związane z ochroną drzew w obliczu coraz bardziej rygorystycznych wymagań wynikających z unijnej strategii „Zielonego ładu”.

 

Jakie tematy zostaną poruszone podczas Akademii Sadu Nowoczesnego

Zaproszeni do Akademii Sadu Nowoczesnego eksperci będą wyjaśniać i podpowiadać:

  • na co zwrócić uwagę wybierając materiał szkółkarski,
  • jak zregenerować drzewa po zimie i przeprowadzić biostymulację drzew w okresie okołokwitnieniowym,
  • jak przy zastosowania bioregulatorów prowadzić regulację owocowania,
  • jak przeprowadzić lustrację sadu po zimie,
  • jak podchodzić do ochrony drzew w obliczu ograniczania liczby substancji aktywnych,
  • jaki wpływ na rozwój chorób i szkodników w uprawach ziarnkowych mają zmieniające się warunków atmosferycznych,

 Akademia Sadu Nowoczesnego

W Akademii Sadu Nowoczesnego weźmie udział 7 ekspertów z sadownictwa

Do udziału w pierwszym webinarium z cyklu Akademia Sadu Nowoczesnego zaproszono aż 7 wybitnych ekspertów:

  • Dr hab. Magdalena Kapłan z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, która podpowie na co zwrócić uwagę odbierając od szkółkarza drzewka, informując o jakości i zdrowotność materiału szkółkarskiego.
  • Mgr inż. Arkadiusz Sławiński z firmy UPL Polska, który w wystąpieniu pt. „Optymalna strategia owocowania jabłoni i gruszy” poruszy m.in. tematykę biostymulacji drzew w okresie okołokwitnieniowym, zapobiegania uszkodzeniom przymrozkowym, regulacji owocowania i stosowania bioregulatorów, jak gibereliny.
  • Mgr inż. Małgorzata Kołacz z Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie, która powie, dlaczego zimowe lustracje na obecność szkodników są tak ważne dla budowania najlepszego plonu pod względem ilości i jakości.
  • Mgr inż. Szymon Jabłoński z firmy Bayer, który w wystąpieniu pt. „Z dobrym nastawieniem w nowy sezon ochrony” zaprezentuje m.in. zagadnienia związane z wpływem zmieniających się warunków atmosferycznych na rozwój chorób i szkodników w uprawach ziarnkowych i podpowie, jak podchodzić do ochrony drzew w obliczu ograniczania liczby substancji aktywnych.
  • Mgr inż. Krzysztof Łęgocki z firmy ICB Pharma, który omówi innowacyjne rozwiązania dla zrównoważonego sadownictwa.
  • Inż. Justyna Wasiak z firmy Sumi Agro, która zaprezentuje tematykę lustracji pod kątem przędziorków i propozycji ich zwalczania, podpowiadając które wczesne zabiegi pomogą zredukować wiosenne szkodniki w uprawach sadowniczych.
  • Mgr inż. Łukasz Wrzoskowicz z firmy Chemirol, który poruszy tematykę regeneracji roślin po uszkodzeniach spowodowanych mroźną aurą 2021 r. oraz biostymulacji kwitnienia i poprawy zawiązywania owoców.

 

Zapisz się już teraz na Akademię Sadu Nowoczesnego

Przypominamy, że udział w webrinarium z cyklu Akademia Sadu Nowoczesnego jest darmowy. Jednak żeby wziąć w nim udział należy zarejestrować się, a na podany adres prześlemy link pozwalający uczestniczyć w Akademii za pośrednictwem platformy Zoom.

Zarejestrowani uczestnicy będą mogli także zadawać pytania zaproszonym ekspertom oraz otrzymają komplet materiałów po zakończonym spotkaniu.

Żeby wziąć udział w webinarium, zapisz się tu:

Akademia Sadu Nowoczesnego.

 

Paweł Mikos
Fot. pixabay.

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
18. kwiecień 2024 18:20