r e k l a m a

Partner serwisu

Jak rolnicy zadziwiali policję – podsumowanie 2018 roku z przymrużeniem oka

Wiadomości Podsumowanie roku
Data publikacji 01.01.2019r.

Brawurowe ucieczki ciągnikiem rolniczym przed policyjnym radiowozem, przedziwne kradzieże, zdemolowanie szwagrowi gospodarstwa koparką, testowanie nowego kombajnu na „eksprosówce” czy rolnicy, którzy dorabiali hodując między kukurydzą nielegalne rośliny.

Rok 2018 był dla rolnictwa bardzo dynamiczny i obfitował w wiele bardzo ważnych wydarzeń, jak susza, załamanie rynku trzody chlewnej czy nasilenie się protestów rolniczych. O tym napisaliśmy już wcześniej w artykule: „ 10 najważniejszych wydarzeń w polskim rolnictwie w 2018 roku”. 

r e k l a m a

Jednak w 2018 roku było także dość dużo wydarzeń, które zadziwiły policjantów i wiele z tych zdarzeń dotyczył rolników. Oto zestawienie tych, które mogły najbardziej wprawić mundurowych w osłupienie.  

Zdemolował koparką szwagrowi gospodarstwo, a drugi ciągnikiem zniszczył centrum handlowe 

Na wsi jak już dochodzi do konfliktów, to bywają one spektakularne. I to zarówno jeśli do kłótni dochodzi między członkami rodziny, czy sąsiadami. 
Rolnicy doprabiaj ma mrarihuanie

Koparką zdemolował gospodarstwo szwagra

46-latek spod Wołomina od 2 lat był skonfliktowany ze szwagrem. Jednak ostatnio postanowił rozwiązać spór przy użyciu maszyny budowlanej. Zniszczył koparką gospodarstwo szwagra oraz jego maszyny rolnicze. Policjanci musieli użyć broni, żeby zatrzymać napastnika. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Więcej w artykule: „Koparką zdemolował gospodarstwo szwagra. Policja musiała strzelać”.

Koparką zdemolował gospodarstwo szwagra 

Zaatakowali widłami sąsiada przez opryskanie zboża

3 lata więzienia grozi trójce osób za dotkliwe pobicie rolnika z Lubelszczyzny. Napastnicy, w tym 53-letnia kobieta mieli zaatakować widłami swojego sąsiada, bo ten miał im zniszczyć część zboża. Pobity gospodarz trafił do szpitala.

Więcej w „Ruszyli z widłami na sąsiada, bo opryskał im pole" 

Rolnik zniszczył centrum handlowe ciągnikiem 

24-latek zdemolował ciągnikiem rolniczym jeden z supermarketów, a później staranował wjazd do komendy policji. Obecnie rolnik znajduje się w szpitalu

Więcej tu: „Rolnik ciągnikiem zdemolował centrum handlowe

Rolnik ciągnikiem zdemolował centrum handlowe

Rolnik ucieka ciągnikiem przed policją 

W 2018 roku rolnicy często podejmowali próbę ucieczki ciągnikiem przed policyjnym radiowozem. Nie przeszkadzała im nawet doczepiona kołówka. Brawurę często potęgował alkohol we krwi traktorzysty.  

Ciągnikiem z kołówką ruszył w ucieczkę przed policją

Policjanci z Wielkopolski chcieli zatrzymać do kontroli drogowej ciągnik rolniczy. Jednak 37-letni traktorzysta zaczął uciekać przed policją. Takie zachowanie wynikało z wypitego alkoholu. Choć to nie jedyne przestępstwo popełnione przez 37-latka. Teraz grozi mu 5 lat w więzieniu.

Więcej w artykule: Rolnik uciekał Ursusem z kołówką przed policją

Rolnik uciekał Ursusem z kołówką przed policją

Przez pół godziny bracia uciekali ciągnikiem przed policją

Nawet do 5 lat więzienia grozi rolnikowi z Wielkopolski, który uciekając przez policją swoim ciągnikiem uszkodził policyjny radiowóz. Policyjny pościg za ciągnikiem trwał pół godziny. 

Więcej tu: Szalony pościg. Dwóch braci uciekało przed policją ciągnikiem rolniczym


Przez pół godziny bracia uciekali ciągnikiem przed policją

Policyjny pościg za 64-letnim rolnikiem

Rolnik spod Tomaszowa Lubelskiego miał zostać zatrzymany do kontroli policyjnej, bo poruszał się ciągnikiem z maszyną rolniczą „wężykiem”. Jednak traktorzysta postanowił uciec mundurowym. Jak się później okazało, był kompletnie pijany.

Więcej tu: „64-letni rolnik uciekał przed policją ciągnikiem 

Rolnik na „ekspresówce” wypróbowywał nowo kupiony kombajn

Generalnie rolnicy przestrzegają przepisów ruchu drogowego. Ale czasem i ono je łamią. Jak na przykład 44-latek z Mazur, który kombajnem jechał po S7.  

Kombajnem po trasie ekspresowej, żeby zdążyć na żniwa

44-letni rolnik spod Braniewa kupił kombajn zbożowy. W pierwszą trasę nowo kupioną maszyną rolniczą wybrał się na drogę ekspresową S7. Mężczyzna 2-krotnie był zatrzymywany przez patrolu drogówki.

Czytaj więcej: „Wypróbował nowy kombajn na „ekspresówce

Rolnik na „ekspresówce” wypróbowywał nowo kupiony kombajn 

Kultywatorem chciał uprawiać nową drogę asfaltową

Do nietypowego zdarzenia doszło na jednej z dróg pod Lublinem. Policjant po służbie zatrzymał traktorzystę, który jechał z opuszczonym kultywatorem po nowej drodze asfaltowej. Jak się okazało rolnik nie miał prawa jazdy, za to był kompletnie pijany.

Czytaj więcej: „Rolnik „uprawiał“ asfalt kultywatorem” 

Pijany traktorzysta pojedzie po więcej alkoholu ciągnikiem albo zaśnie w traktorze 

Niestety, zdarzają się jeszcze traktorzyści, którzy prowadzą ciągniki rolnicze pod wpływem alkoholu. Co ciekawe, często nie powodują żadnych wypadków czy kolizji, no chyba, że z płotem.  

W Boże Narodzenie po pijaku ciągnikiem pojechał na stację po jeszcze więcej alkoholu

Pijanemu rolnikowi w święta zabrakło alkoholu. Pojechał więc po więcej wódki dużym ciągnikiem rolniczym na stację benzynową do pobliskiego ponad 20-tysięcznego miasta. Teraz grozi mu do 2 lat w więzieniu

Więcej tu: „W Gwiazdkę pojechał traktorem po wódkę. Miał 2,3 promila alkoholu

W Sylwestra pojechali na zakupy ciągnikiem. Młody traktorzysta był kompletnie pijany 

Rolnik po pijaku zaparkował sąsiadowi na płocie i zasnął

Policjanci z Jarocina zostali wezwani do nietypowej interwencji. Okazało się, że rolnik prowadząc ciągnik rolniczy staranował płot jednego z posesji. Policjanci zastali rolnika śpiącego. Takie zachowanie wynikało z ogromnego stężenia alkoholu we krwi traktorzysty.

Czytaj więcej: „38-latek staranował ciągnikiem ogrodzenie i… zasnął. Stężenie alkoholu zaskoczyło nawet policjantów

W Sylwestra pojechali na zakupy ciągnikiem. Młody traktorzysta był kompletnie pijany

Para rolników z okolic Olsztyna Sylwestra zamiast na zabawie spędziła w policyjnej celi. Wszystko przez przestępstwo, którego dopuścił się 30-letni traktorzysta. Teraz grozi mu kara 5 lat więzienia oraz co najmniej 5000 złotych do zapłaty za karę. 
Czytaj więcej: „Na zakupy pojechali Ursusem. Teraz traktorzyści grozi 5 lat za kratami 

Traktorzysta tak pijany, że na alkomacie skończyła się skala

2 rolników zmieniało się za kierownicą i flaszką

Zdumienie funkcjonariuszy wprowadziło dwóch traktorzystów pod Ząbkowicami Śląskimi. Tam zostali zatrzymani dwaj mężczyźni, którzy kierowali ciągnik i pili na zmianę.

Więcej tu: „Dwóch traktorzystów piło alkohol prowadząc jeden ciągnik. Zmieniali się miejscami za kierownicą i... za flaszką.”

Traktorzysta tak pijany, że na alkomacie skończyła się skala

Rolnik był tak pijany, że alkomat nie wskazał wyniku

Rolnik z okolic Świebodzina prowadził ciągnik pod wpływem alkoholu. Był tak pijany, że niemal nie był w stanie ustać na nogach, a alkomat nie mógł dokładnie zmierzyć zawartości alkoholu, bo ten wykraczał ponad przyjętą skalę.

Więcej tu: „Rolnik był tak pijany, że na alkomacie skończyła się skala! 

Traktorzysta wydmuchał 4 promile… przez zmęczenie

Na Lubelszczyźnie policja zatrzymała młodego rolnika, który prowadził ciągnik rolniczy z dwiema przyczepami. Okazało się, że traktorzysta jest kompletnie pijany. Jednak zapewniał, że nie tknął alkoholu, a promile to efekt.. ciężkiej pracy.

Czytaj więcej: „Rolnik prowadził ciągnik mając 4 promile. Ale twierdzi, że nie pił 

Zaskakujące kradzieże na wsi

Jeden złodziej ukradł rolnikowi ciągnik, żeby pojechać do babci, a drugi połasił się na ekologiczne dynie 

34-latek ukradł ciągnik, bo chciał pojechać do babci

Iławscy policjanci zatrzymali 34-latka, który ukradł ciągnik rolniczy. Skradzioną maszyną rolniczą pojechał do swojej babci, z którą później się pokłócił. Teraz może spędzić 5-lat za kratami.
Czytaj więcej tu: „Po pijaku ukradł ciągnik, żeby pojechać... do babci. 

Ukradł dynie i ukrył je… na własnym polu

Na Lubelszczyźnie doszło do nietypowego przestępstwa. Z jednego z gospodarstw  zostało skradzionych kilkaset dyń. Złodziej znalazł także bardzo ciekawe miejsce na „ukrycie” łupu. 
Więcej tu: 40-latka skusiły ekologiczne dynie sąsiada. Może trafić za kraty na 5 lat

Ukradł dynie i ukrył je… na własnym polu

Rolnicy zwiększają dochód z gospodarstwa uprawą marihuany 

Część rolników chcąc zwiększyć dochodowość swoich gospodarstw stawia na uprawę nielegalnych roślin, w tym narkotyków. 

Rolnik w kukurydzy uprawiał marihuanę 


Ponad 500 krzaków konopi indyjskich znaleźli policjanci z Podlasia na jednym z pól kukurydzy pod Kolnem. Jak się okazało, to była tylko cześć z plantacji, a część była nawet…. mobilna. Wartość czarnorynkowa tej uprawy to aż 450 tys. złotych. 
Czytaj więcej: „Rolnik chciał sobie dorobić. W kukurydzy posadził... marihuanę
Rolnik w kukurydzy uprawiał też marihuanę  

Marihuana warta 30 tys. złotych uprawiana pod Piotrkowem

Na polu kukurydzy policjanci z Piotrkowa Trybunalskiego odnaleźli plantację marihuany. Wartość czarnorynkową nielegalnych substancji to około 30 tys. złotych 
Więcej tu: „W kukurydzy uprawiano marihuanę wartą 30 tys. złotych
 

Paweł Mikos 
Fot. archiwum, policja

r e k l a m a

r e k l a m a

Partner serwisu

r e k l a m a

Użytkowniku zadecyduj o wyrażeniu zgody!

Skrollując treść naszego Serwisu, zamykając okno tego komunikatu (X), klikając na elementy strony poza tym komunikatem bez zmian ustawień w zakresie prywatności, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o. (dalej PWR/my) i Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji w serwisach PWR i w Internecie. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne a wyrażoną zgodę możesz w każdej chwili cofnąć.
Dowiedz się więcej lub zdecyduj o zgodzie.

Nasz cel to dostarczanie interesujących Ciebie treści, również przez dopasowane do Twoich zainteresowań reklamy. Twoja zgoda na wykorzystanie plików cookies i podobnych technologii w Twojej przeglądarce umożliwi nam dostosowanie przekazu do Twoich preferencji. Pozwoli ograniczyć ilość prezentowanych reklam Brak zmian ustawień przeglądarki jest Twoją zgodą na zapis plików cookies i podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym i wykorzystanie zapisanych w nich informacji. Ustawienia przeglądarki w zakresie cookies możesz zawsze zmienić
(szczegóły w Polityce Prywatności).

Drogi Użytkowniku!

Przez dalsze Aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, oznacza, że zgodziłeś się na przechowywanie w Twojej przeglądarce plików cookies i na przetwarzanie gromadzonych dzięki nim danych osobowych przez Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o. i naszych Zaufanych Partnerów. Dowiedz się więcej lub wycofaj zgody