Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Jak stado krów przetrwało rekordową zamieć śnieżną w USA [WIDEO]

Michał Czubak
Kategoria: Wiadomości
Jak stado krów przetrwało rekordową zamieć śnieżną w USA [WIDEO]
Wiadomości Bydło
Data publikacji 07.01.2023r.

Podczas gdy w Polsce śniegu raczej brakuje, to w USA zmagają się katastrofą pogodową. Potężna śnieżyca nie tylko paraliżowała metropolie, ale również dała się we znaki farmerom. Co ciekawe, krowy przetrwały i mają się dobrze.

USA. Śnieżyca w Południowej Dakocie

Tuż przed świętami przez Stany Zjednoczone przetoczyła się śnieżyca, która w zasadzie dała się we znaki każdemu, począwszy od mieszczuchów, a skończywszy na lokalnych rolnikach. Jednym z nich jest Larry Reinhold, który prowadzi rodzinne ranczo Rainbow Bible Ranch w Południowej Dakocie.
Gdy nadeszły śniegi jego zwierzęta pasły się na łące. Przetrwały i jak sam farmer tłumaczy, mają się dobrze.

r e k l a m a

„Krowy mają się dobrze”

Rolnik w mediach społecznościowych opublikował wideo, w którym zapewnia, że jego krowy mają się dobrze, pomimo tego, że sporo na nich śniegu. Farmer hoduje m.in. bydło rasy Hereford. Jak tłumaczy w mediach społecznościowych, krowy mają się dobrze, bo skóra i ich sierść stanowi dla nich doskonałą izolację przed zimnem.

USA liczą straty po śnieżycy

Śnieżyca to nie tylko straty materiale, ale również straty osobowe. Amerykańskie media donoszą, że w 12 stanach: Kolorado, Illinois, Kansas, Kentucky, Michigan, Missouri, Nebraska, Nowy Jork, Ohio, Oklahoma, Tennessee i Wisconsin odnotowano ofiary śmiertelne. W sumie w wyniku śnieżycy w całych Stanach Zjednoczonych życie straciło około 60 osób.
Pojazdy utknęły w zatorach spowodowanych zaspami.
Michał Czubak
Fot. Fb / Rainbow Bible Ranch

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a