Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Jaka będzie końcówka maja? Prognoza pogody dla rolników od 26 maja do 01 czerwca

Jaka będzie końcówka maja? Prognoza pogody dla rolników od 26 maja do 01 czerwca
Wiadomości Prognoza pogody
Data publikacji 26.05.2021r.

Końcówka maja to w prognozie pogoda, do której nie jesteśmy przyzwyczajeni: będzie chłodnij, jak zwykle, bo termometry wskażą wartości poniżej 20 stopni Celsjusza oraz wystąpią przelotne opady deszczu. Przymrozków w nocy nie należy się spodziewać.

Chłody koniec maja

Polska początkowo pozostanie pod wpływem niżów znad Skandynawii, za sprawą których napłynie chłodniejsze i wilgotne powietrze. Prawie do końca miesiąca w całym kraju prognozujemy przelotne opady deszczu i temperaturę maksymalną poniżej 20 stopni Celsjusza. W nocy ciepło, bez przymrozków. Dwa ostatnie dni prognozowanego okresu będą już cieplejsze. Opady deszczu tylko miejscami, a temperatura maksymalna wzrośnie do 23 stopni Celsjusza.

r e k l a m a

  • Pomorze – na Pomorzu chłodno i przez większą część prognozy deszczowo. Temperatury w maju w ciągu dnia będą wahać się do 13 do 17 stopni. Początek czerwca to już znaczne wypogodzenie i skok temperatury do 19 stopni Celsjusza. Nocą termometry wskażą wartości od 6 do 10 stopni Celsjusza.
  • Warmia, Mazury i Podlasie – większość prognozy zapowiada chłodne i deszczowe dni, a także burze, które nad regionem mogą wystąpić w dniu 27 maja. Temperatury osiągną maksymalne wartości w wysokości do 18 stopni Celsjusza (w czerwcu) w dzień i 8 stopni Celsjusza nocą (również 1 czerwca).
  • Ziemia Lubuska, Wielkopolska i Kujawy – od 17 do 22 stopni Celsjusza czekać nas będzie w tych regionach kraju. W nocy termometry wskażą wartości od 7 do 11 stopni Celsjusza. Na Ziemi Lubuskiej, Wielkopolsce oraz Kujawach będzie padać w dniach 26-27 maja oraz 29 do 30 maja.
  • Polska Środkowa i Wschodnia – przez większość prognozowanego okresu spodziewana jest pochmurna aura, która przyniesie przelotne opady deszczu. Termometry wskażą maksymalnie 21 stopnie. Nocą temperatury wyniosą słupki rtęci do wartości od 7 do 11 stopni Celsjusza.
  • Dolny Śląsk – przez znaczną część prognozy należy spodziewać się pochmurnej aury. Temperatury w ciągu dnia będą w granicach od 17 do 22 stopni Celsjusz. Nocą spodziewać się możemy temperatury wynoszącej od 7 do 11 stopni Celsjusza.
  • Małopolska – w Małopolsce pogoda podobna, jak w większości kraju. W ciągu dnia temperatury osiągną maksymalnie 23 stopni Celsjusza (1 czerwca). Nocą termometry wskażą wartości od 6 do 9 stopni Celsjusza.

Michał Czubak
fot. Unsplash
źródło: IMGW

Dzięki, że przeczytałeś cały artykuł i że jesteś z nami.
Jeśli chcesz dostawać najciekawsze wiadomości rolnicze zapisz się na newsletter TPR już teraz!


r e k l a m a

Widziałeś już nasze video "W nowym TPR: dlaczego Mateusz Morawiecki najlepiej zna się na rolnictwie"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a