Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Kierowca Volkswagena staranował ciągnik z przyczepą. Grozi mu ponad 5 lat więzienia

Justyna Czupryniak
Kategoria: Wiadomości
Kierowca Volkswagena staranował ciągnik z przyczepą. Grozi mu ponad 5 lat więzienia
Wiadomości Wypadki
Data publikacji 18.08.2022r.

43-latek za kierownicą volkswagena golfa chciał wyprzedzić kolumnę samochodów. Jednak jego manewr zakończył się zderzeniem z ciągnikiem z przyczepą. Rolnik, który prowadził ciągnik trafił do szpitala. Za to kierowca VW może trafić nawet na 5,5 roku za kraty.

Wypadek ciągnika i osobówki w Krzemieniu. 43-latek słono za to zapłaci

We wtorek 16 sierpnia 2022 r. po godz. 20.00 w Krzemieniu (woj. lubelskie) na drodze krajowej nr 74 miał miejsce wypadek z udziałem samochodu osobowego i ciągnika z przyczepą. 

Kierujący volkswagenem 43-latek wyprzedzał ciąg pojazdów. Kiedy z naprzeciwka nadjechało inne auto, chciał zjechać z powrotem na swój pas. Wtedy uderzył w przyczepkę ciągnika podaje asp. szt. Faustyna Łazur z lubelskiej policji. 

W wyniku wypadku kierowca ciągnika trafił do szpitala. Traktorzysta był trzeźwy, czego nie można powiedzieć o kierowcy "osobówki". Badanie stanu trzeźwości 43-latka wykazało w jego organizmie obecność ponad 2 promili alkoholu. Za popełnione wykroczenie kierowca osobówki odpowie przed sądem. Według przepisów zawartych w kodeksie karnym sąd może orzec wobec 43-latka karę do 5,5 roku pozbawienia wolności. 

oprac. Justyna Czupryniak 
Fot: KWP Lublin

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a