Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

Kilkanaście ton rzepaku zablokowało drogę pod Kętrzynem

Paweł Mikos
Kategoria: Wiadomości
Kilkanaście ton rzepaku zablokowało drogę pod Kętrzynem
Wiadomości wypadki
Data publikacji 30.07.2020r.

Do bardzo groźnie wyglądającego wypadku doszło pod Kętrzynem. Kierowca samochodu ciężarowego stracił panowanie nad samochodem i wjechał do rowu. Wówczas auto z przyczepą wywróciło się, a na jezdnie wysypało się kilkanaście ton rzepaku. Droga była zablokowana przez kilka godzin.

 Kętrzyn: tony rzepaku zablokowały trasę Kętrzyn–Bartoszyce

W poniedziałek 27 lipca 2020 roku około godz. 5.00 nad ranem w miejscowości Kraskowo (powiat kętrzyński, woj. warmińsko-mazurskie) doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów ciężarowych na drodze wojewódzkiej nr 592 pomiędzy Kętrzynem i Bartoszycami.

r e k l a m a

Jak ustalili policjanci  z Komendy Powiatowej Policji W Kętrzynie, kierowca ciężarówki marki Mercedes z  naczepą wypełnioną rzepakiem chcąc uniknąć zderzenia ze stadem saren, które nagle wbiegły na jezdnię,  zaczął gwałtownie hamować. Niestety w wyniku tego manewru „tir” obrócił się i wpadł do rowu. Na dodatek naczepa przewróciła się na bok, a znaczna część rzepaku rozsypała się na jezdnię. Na drodze wylądowało kilkanaście ton nasion.

– Drugi z pojazdów jadący za „tirem”, również ciężarowy, chcąc ominąć przeszkodę zjechał na pobocze gdzie został unieruchomiony. Droga ta tym odcinku była całkowicie zablokowana – informuje asp Rafał Jackowski z KWP w Olsztynie.

r e k l a m a

Do akcji zostały wysłane dwa zastępy straży pożarnej: PSP Kętrzyn i OSP Kraskowo. Strażacy pomogli wyjechać drugiej ciężarówce, która utknęła na poboczu. Po zebraniu z drogi większości rozsypanego rzepaku, strażacy musieli jeszcze odpowiedniego przygotować jezdnię, aby olej z nasion rzepaku nie utrudniał jazdy.

– Pozostałości rzepaku powodujące obniżenie przyczepności drogi usunięto przy pomocy sorbentu oraz dyspergentu – podaje st. sekc. Piotr Baliński z KP PSP w Kętrzynie,

Paweł Mikos
Fot. KPP w Kętrzynie

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a