Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Kolejna TRAGEDIA podczas żniw: 41-latek przygnieciony przez kombajn

Zuzanna Ćwiklińska
Kategoria: Wiadomości
Kolejna TRAGEDIA podczas żniw: 41-latek przygnieciony przez kombajn
Wiadomości
Data publikacji 09.08.2022r.

Miesiące letnie to czas wzmożonej pracy rolników w polu. Niestety, zwykle jest to także okres, w którym przydarza się najwięcej tragicznych wypadków z udziałem maszyn rolniczych. Do takiego zdarzenia doszło w piątek 5 sierpnia pod Krakowem.

Dramat w powiecie krakowskim. Zginął 41-letni rolnik

Praca kombajnisty w okresie żniw jest kluczowa, by sprawnie zebrać zboże. Niesie ze sobą dużą odpowiedzialność, nie tylko za koszenie pola, ale także za samo operowanie ogromną, ciężką maszyną, niekiedy w trudnych warunkach. Niestety, błąd osoby prowadzącej kombajn może ją słono kosztować. 

Tak stało się w Damicach w powiecie krakowskim. To właśnie tam 5 sierpnia po godzinie 19 kombajnista podczas prac polowych stracił panowanie nad swoją maszyną. Kombajn przewrócił się i wpadł do głębokiego rowu, przygniatając operatora. 

W momencie, gdy służby dotarły na miejsce, 41-latek był nieprzytomny i nie oddychał. Natychmiast przystąpiono do długotrwałej reanimacji, ale nie udało się przywrócić akcji serca.

 Na miejscu tragedii do późna pracowali policjanci oraz prokurator, starając się ustalić przyczyny tragicznego wypadku rolnika. 

To nie pierwszy dramat, jaki rozegrał się w okresie tegorocznych żniw w Małopolsce. Przeczytaj więcej: DRAMAT podczas żniw: Kombajn przejechał rolnika i strażaka. 66-latek zginął 

r e k l a m a

Rolniku, podczas żniw zachowaj szczególną ostrożność 

Ostatnie tygodnie obfitują w wypadki rolnicze. Pośpiech, zmęczenie, upały i chęć maksymalnego wykorzystania dobrej pogody sprawiają, że łatwo może dojść do tragedii. Dlatego każdy, kto wyrusza w pole, powinien pamiętać o tym, by zachować szczególną ostrożność pod każdym względem. Bardzo często to ludzki błąd jest przyczyną wypadku i warto zrobić wszystko, by zapobiec jego popełnieniu.

Zuzanna Ćwiklińska

fot. Powiat Krakowski 112/facebook

Widziałeś już nasze video "W nowym TPR: dlaczego Mateusz Morawiecki najlepiej zna się na rolnictwie"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a