Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Krowy zablokowały autostradę w USA. Jak policjanci potraktowali rolnika?

Michał Czubak
Kategoria: Wiadomości
Krowy zablokowały autostradę w USA. Jak policjanci potraktowali rolnika?
Wiadomości Policja
Data publikacji 27.02.2022r.

Kilka pasów amerykańskiej autostrady 151 zostało zablokowanych po tym, jak znalazły się na niej krowy. Jak do tego doszło i jaka kara spotkała rolnika?

Wisconsin. W Sun Praire krowy zablokowały autostradę 151

W miniony poniedziałek na amerykańskiej autostradzie 151 w Sun Praire doszło do niecodziennej sytuacji. Kilka krów zablokowało drogę. Musiała interweniować policja.

– To była szalona sytuacja. To było niesamowicie niebezpieczne i skończyło się bardzo pozytywnie, ale jest też niesamowicie zabawne - powiedział porucznik Ryan Cox z Departamentu Policji Sun Prairie. Na szczęście dla krów jak i dla podróżujących 151 skończyło się to dobrze.

r e k l a m a

Poszukiwania rolnika

Kiedy na miejsce przyjechał patrol policji zastano jedynie krowy, ale nigdzie nie było rolnika, do których one mogły należeć. Ustalono, że zwierzęta musiały wypaść na jezdnie w czasie transportu. Dzięki pomocy okolicznych mieszkańców, którzy dostarczyli siano oraz tymczasowe schronienie dla krów, zwierzęta miały zapewnioną opiekę. Policja z kolei ustalała pojazd, z którego krowy wypadły.

Rolnik był bardzo zaskoczony

Dysponując materiałem wideo policja ustaliła o jaki pojazd chodzi. Został on zatrzymany do kontroli drogowej. Kierowca auta potwierdził, że krowy należą do niego, ale nie wie w jaki sposób wydostały się z transportu.

Bliższe oględziny przyczepy pozwoliły odkryć przyczynę. Zamknięcie nie działało prawidłowo, doszło najprawdopodobniej do usterki w trakcie jazdy i dzięki temu zwierzęta wypadły na drogę.

Policja odstąpiła od ukarania rolnika, bo nie naruszył on żadnych przepisów, a cały choć niebezpieczny incydent, ale z pozytywnym finałem, był zdarzeniem losowym, na który rolnik nie miał wpływu.

Ostatecznie krowy wróciły do właściciela i mają się dobrze.

Michał Czubak
Fot. Unsplash.com

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a