Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

KRUS ponownie wypłaca zasiłek opiekuńczy z powodu COVID-19

Magdalena Szymańska
Kategoria: Wiadomości
KRUS ponownie wypłaca zasiłek opiekuńczy z powodu COVID-19
Wiadomości Koronawirus
Data publikacji 08.09.2020r.

Od 1 do 20 września rolnikom i domownikom ubezpieczonym w KRUS ponownie przysługuje zasiłek opiekuńczy. Komu i w jakich sytuacjach związanych z COVID-19 przysługuje świadczenie?

Kiedy można wystąpić do KRUS o zasiłek opiekuńczy z powodu COVID-19?

O świadczenie można wystąpić w przypadku zamknięcia z powodu COVID-19 żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola, szkoły lub innej placówki, do których uczęszcza dziecko z powodu konieczności osobistego sprawowania nad nim opieki.

r e k l a m a

Na kogo można otrzymać zasiłek opiekuńczy?

Dotyczy to dzieci do ukończenia 8 lat oraz legitymujących się orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności do ukończenia 18 lat albo dzieckiem z orzeczeniem o niepełnosprawności lub orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.

Kto jeszcze może skorzystać z zasiłku opiekuńczego z uwagi na koronawirusa?

Zasiłek opiekuńczy przysługuje również ubezpieczonemu rolnikowi i domownikowi w przypadku otwarcia wymienionych placówek, gdy nie ma możliwości zapewnienia przez nie opieki z powodu ich ograniczonego funkcjonowania, np. gdy lekcje odbywają się w trybie hybrydowym, tj. część dzieci uczy się w szkole, a część w domu, albo w przypadku braku możliwości sprawowania opieki przez nianię czy dziennego opiekuna.

Magdalena Szymańska
Fot. Pixabay

Widziałeś już nasze video "W nowym TPR: dlaczego Mateusz Morawiecki najlepiej zna się na rolnictwie"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a