Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Kto zostanie Gospodynią Roku 2017?

Paweł Mikos
Kategoria: Wiadomości
Kto zostanie Gospodynią Roku 2017?
Wiadomości
Data publikacji 11.08.2017r.

Tylko do niedzieli 13 sierpnia można oddawać głos w plebiscycie „Wieś jest kobietą“. Czy tytuł Gospodyni Roku trafi do sołtyski spod Kalisza Pomorskiego czy może młoda fotografka z Wielkopolski? A może „czarnym koniem“ okaże się szefowa fundacji i stowarzyszenia spod Trzemeszna lub organizatorka pikniku dla osób niepełnosprawnych z Pomorza i Kujaw.

Kto zdobędzie tytuł Gospodyni Roku 2017 roku?

Jeszcze niedawno pierwsza trójka w plebiscycie „Wieś jest kobietą” pierwsze miejsce zajmowała Paulina Górska, na drugim miejscu była Krystyna Mądra, a tuż za nimi była Dorota Krauz.

Teraz klasyfikacja wygląda zupełnie inaczej – Dorota Krauz z 3 miejsca wysunęła się zdecydowanie na prowadzenie. Oto jak wygląda lista osób, które walczą o laur Gospodyni roku:

  1. Dorota Krauz (woj. zachodniopomorskie) – 31,7% wszystkich głosów
  2. Paulina Górska (woj. wielkopolskie) – 18,4% wszystkich głosów
  3. Krystyna Mądra (woj. wielkopolskie) – 14,4% wszystkich głosów
  4. Ewa Kruzińska (woj. kujawsko-pomorskie) – 12,6% wszystkich głosów
  5. Agnieszka Socińska (woj. mazowieckie) – 10,8% wszystkich głosów
  6. Laura Bziukiewicz (woj. mazowieckie) – 5,3% wszystkich głosów
  7. Małgorzata Cerbin (woj. lubuskie) – 3,0% wszystkich głosów
  8. Barbara Szałas (woj. mazowieckie) – 3,0% wszystkich głosów
  9. Ewa Dembek (woj. warmińsko-mazurskie) – 0,7% wszystkich głosów
  10. Dorota Macierzyńska (woj. mazowieckie) – 0,2% wszystkich głosów

 Dane z piątku, 11 sierpnia 2017 r. z godz. 13.00.

Jak zagłosować na Gospodynie Roku 2017?

Możesz zagłosować na swoją kandydatkę wysyłając SMS lub przez Internet. Więcej szczegółów znajdziesz na specjalnej stronie z możliwością oddania głosu: Plebiscyt Wieś jest Kobietą. 

Poznaj kobiety, które walczą

Dorota Krauz, sołtyska Poźrzadła Wielkiego, która zwyczajną wieś zmieniła w wioskę tematyczną. Teraz więc Poźrzadło Wielkie tętni życiem. A mieszkańcy wspólnie spotykają się na różnego rodzaju festynach, zabawach i konkursach. 

Paulina Górska z Siedliska w gminie Trzcianka (Wielkopolska), to młoda fotografka z pasją. Jak napisano w zgłoszeniu jej kandydatury: „Z fotografii pani Pauliny bije miłość do wszystkiego. Do ludzi (młodych, starych, kobiet, mężczyzn, dzieci), zwierząt, do przyrody, a także – i może przede wszystkim – do jej wsi rodzinnej. Dla mnie jej twórczość jest podniesieniem na duchu, dodaniem siły do dalszego działania w tak szybko zmieniającym się świecie”. 

Krystyna Mądra z Trzemżela, prezeska fundacji i stowarzyszenia na rzecz promocji regionu. Ci, którzy ją znają, twierdzą, że jest twarda jak skała i nie poddaje się nawet, gdy inni rozkładają z bezradności ręce.

Ewa Kruzińska, współwłaścicielka dużego gospodarstwa, którą wrażliwość na los osób niepełnosprawnych skłoniła do zorganizowania we własnym ogrodzie pikniku dla ponad setki niepełnosprawnych z całego powiatu. Impreza w tym roku odbyła się już po raz dziesiąty. Widać, że jest potrzebna.  

Agnieszka Socińska z Nowych Gałek. Znajomi mówią o niej, że jest wulkanem energii. Takie kobiety na wsi są potrzebne. 

Laura Bziukiewicz ze wsi Wach, która od kilkunastu lat wraz z mężem prowadzi prywatne Muzeum Kurpiowskiego, posiadające w swoich zbiorach kilka tysięcy eksponatów, przede wszystkim przedmiotów codziennego użytku.

Barbara Szałas z Guzowa i Małgorzata Cerbin z Rychlika zebrały trochę ponad 3% wszystkich głosów, a Ewe Dembek i  Dorota Macierzyńska niecały 1%. Dzięki Wam mogą dogonić resztę. 

 Dorota Słomczynska, Paweł Mikos

Widziałeś już nasze video "Magazyny pełne, cena zboża nie do przyjęcia. Co jeszcze w nowym TPR?"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a