Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

List do redakcji: Szanowni Panowie Naczelni!

List do redakcji: Szanowni Panowie Naczelni!
Wiadomości
Data publikacji 11.01.2017r.

Obecna ekipa rządząca stara się przywrócić w Polsce działanie prawa i sprawiedliwości. Wystarczy posłuchać np. wiceministra sprawiedliwości pana Jakiego. Mam nadzieję, że ten trend będzie utrzymany. Skoro zatem tak, to chciałbym powrócić do unijnych dopłat dla rolników za ubiegły rok.

Wiadomo, że dopłaty w tym czasie przebiegały w sposób, nazwijmy to, niezwykłe skomplikowany. Wielu rolników, a wśród nich i ja, otrzymało pisma z powiatowych biur ARiMR informujące, że przysługująca dopłata zostanie zrealizowana przed końcem czerwca.

r e k l a m a

Wiadomość, że Agencja ma ustawowy czas dokonania dopłat do tego terminu – podawano przy każdej okazji – także np. w TV lub w „Tygodniku Poradniku Rolniczym”. Wielu z nas rolników otrzymało jednak dopłaty dopiero, jak np. ja, piątego lipca. Mam nadzieję, że winę za niedotrzymanie obowiązującego terminu nie ponosi już PO z PSL-em. Byłoby miłe, gdyby szefowie MRiRW lub ARiMR przeprosili rolników za zaistniałą sytuację, nie mówiąc już o odsetkach za zwłokę. Wiem jednak, że w Polsce nie ma zwyczaju przepraszania chłopów. Byłoby to bardzo źle widziane przez ELITY. Aby jednak PiS działało zgodnie z prawem i sprawiedliwością, to może chociaż tym, którzy otrzymali dopłaty po upływie czerwca, należną resztę dopłat ARiMR dopłaci w pierwszej kolejności. Ja mogę poczekać.

Serdecznie pozdrawiam
Ludwik Brolecki

r e k l a m a

Widziałeś już nasze video ""Odsunąć polityków od koryta". W najnowszym numerze TPR relacja z konwencji AgroUnii"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a