Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Makabryczny wypadek na Mazowszu. Krowa zmasakrowana przez pociąg

Michał Czubak
Kategoria: Wiadomości
Makabryczny wypadek na Mazowszu. Krowa zmasakrowana przez pociąg
Wiadomości Wypadki
Data publikacji 07.10.2022r.

Padła krowa i wstrzymany ruch kolejowy na trasie Żyrardów – Siedlce. Jak doszło do tego wypadku?

Grodzisk. Krowa wpadła pod pociąg. Padła na miejscu

Do wypadku doszło na przejeździe kolejowym z szlabanami oraz sygnalizacją świetlną. Wypadem miał miejsce podczas zaganiania krów na pastwisko. Jedno ze zwierząt odmówiło posłuszeństwa i krowa pognała w przeciwnym kierunku, wpadając wprost pod nadjeżdżający pociąg Kolei Mazowieckich.

Zwierzę nie przeżyło starcia z lokomotywą i padło na miejscu. Nikt inny nie ucierpiał w wypadku. Zarówno gospodarz, który przeprowadzał krowy przez tory na pastwisko oraz maszynista byli trzeźwi.

Sprawę wypadku wyjaśniają policjanci z Mińska Mazowieckiego. Ustalają on m.in. to czy w chwili wypadku rogatki było opuszczone i czy działała sygnalizacja świetlna na przejeździe kolejowym.

r e k l a m a

Rolnik ciągnikiem przepchnął kombajn przez opuszczony szlaban

To kolejna niebezpieczna sytuacja na przejeździe kolejowym z udziałem rolnika. Niedawno traktorzysta zignorował sygnalizację świetlną i przepchnął przez opadające rogatki niesprawny kombajn. Większa z maszyn rolniczych zatrzymała się już za przejazdem kolejowym, traktorzysta natomiast manewrował z drugiej strony, by w ostatniej chwili uciec z torów przed nadjeżdżającym Pendolino.

Michał Czubak
Fot. arch. M. Czubak

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a