Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

Mieli odrolnić ziemię za dużą łapówkę. CBA zatrzymała biznesmenów i komornika

Karol Pomeranek
Kategoria: Wiadomości
Mieli odrolnić ziemię za dużą łapówkę. CBA zatrzymała biznesmenów i komornika
Wiadomości
Data publikacji 20.06.2022r.

Trzech wielkopolskich przedsiębiorców oraz komornika sądowego z Wrześni zatrzymało Centralne Biuro Antykorupcyjne. Zdaniem śledczych, w zamian za odwołanie licytacji komorniczej nieruchomości, której wartość wynosiła 6.5 mln zł, obiecano jemu łapówkę w wysokości 100 tys. złotych.

Odrolnienie za łapówkę

Cztery osoby z Wrześni, w tym komornik sądowy i przedsiębiorcy, zostali zatrzymani przez CBA w sprawie dotyczącej odrolnienia gruntów w zamian za łapówkę.

r e k l a m a

Obejmujące lata 2019-2020 śledztwo w sprawie powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych i samorządowych oraz podjęcia się pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za udzielenie korzyści majątkowych prowadzą funkcjonariusze Delegatury CBA w Poznaniu.

CBA: oczekiwali udziału w zyskach

r e k l a m a

Jak podaje Centralne Biuro Antykorupcyjne, trzech przedsiębiorców z terenu woj. wielkopolskiego, działając wspólnie i w porozumieniu, powoływało się przed innym przedsiębiorcą na wpływy u burmistrza Miasta i Gminy Września, komornika sądowego przy Sądzie Rejonowym we Wrześni oraz w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi „w celu szybkiego i pozytywnego rozpatrzenia wniosku o odrolnienie nieruchomości oraz zapewnienie preferencyjnego zakupu nieruchomości będącej przedmiotem licytacji komorniczej”. W zamian za ową przysługę „oczekiwali udziału w zyskach z tytułu późniejszych transakcji na nieruchomości”.

– W ramach prowadzonych czynności zgromadzono ponadto materiały wskazujące na przyjęcie przez komornika przy Sądzie Rejonowym we Wrześni obietnicy korzyści majątkowej w wysokości 100 tys. zł od jednego z przedsiębiorców. Łapówka miała stanowić „wynagrodzenie” w zamian za odwołanie licytacji komorniczej nieruchomości, której wartość wynosiła 6.5 mln zł – podaje CBA.

Mieli odrolnić ziemię za dużą łapówkę. Usłyszeli zarzuty

Cztery zatrzymane przez funkcjonariuszy poznańskiej Delegatury CBA osoby usłyszały już zarzuty w Wielkopolskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej  w Poznaniu.

Wideo - Jakie nowości wprowadza Syngenta?

Idź do wideo

– Prokurator zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze, w tym poręczenia majątkowe, zakaz kontaktowania się i dozór policji – informuje zespół prasowy CBA.

autor: Karol Pomeranek, źródło: CBA, fot.CBA

Ten produkt może Ciebie zainteresować

Tygodnik Poradnik Rolniczy – dwuletnia prenumerata

Tygodnik Poradnik Rolniczy – dwuletnia prenumerata

Płacisz tylko

426,00 zł SPRAWDŹ

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a