Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Mokry marzec i upalny kwiecień. Jaka będzie pogoda na wiosnę 2023?

Michał Czubak
Kategoria: Wiadomości
Mokry marzec i upalny kwiecień. Jaka będzie pogoda na wiosnę 2023?
Wiadomości Prognoza pogody
Data publikacji 17.01.2023r.

IMGW-PIB przygotowało eksperymentalną długoterminową pogodę na czas od lutego do maja. Co wynika z prognozy? Zapowiadają się temperatury powyżej normy i opady w normie.

Jaki będzie luty?

IMGW opracowując pogodę długoterminową oparł się na danych z lat minionych. Na ich podstawie przygotował następujące prognozy. W lutym nie należy spodziewać się większych opadów oraz wyższych lub niższych temperatur, jak to było w latach minionych.
Prognozuje się, że w tym miesiącu średnia temperatura będzie wahać się od -4 stopni Celsjusza do 3,5 stopnia Celsjusza. Opady natomiast wyniosą od 12,1 mm do 53 mm.
Wszystkie te wskaźniki mieszą się w normie.

r e k l a m a

Marzec z większymi opadami

Zdecydowanie bardziej odmiennie wygląda marzec. Wg synoptyków IMGW w tym miesiącu spodziewać się należy wyższych niż zwykle opadów (od 17,1 mm do 67,8 mm). Temperatury powietrza jednak nie ulegną zmianie i będą mieściły się w normie od 0 stopni do 5,2 stopnia Celsjusza.

Ciepły kwiecień i maj

Kolejne dwa miesiące zapowiadają się na cieplejsze niż dotąd. „W całej Polsce średnia miesięczna temperatura powietrza najprawdopodobniej będzie kształtować się powyżej normy wieloletniej z lat 1991-2020. Miesięczna suma opadów atmosferycznych na terenie całego kraju powinna mieścić się w zakresie normy wieloletniej.” – podaje IMGW.

r e k l a m a

Jeśli chodzi o temperatury to średnia dobowa w kwietniu może wynieść od 5,3 stopnia Celsjusza do 10 stopni Celsjusza. Natomiast w maju termometry mogą wskazywać temperatury od 10 stopni Celsjusza do niemal 15 stopni Celsjusza.
Michał Czubak
Fot. Pixabay

Widziałeś już nasze video "Rolnikowi za sprzedaż krowy po wycieleniu grożą 3 lata więzienia. Co jeszcze w nowym TPR?"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a