Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Na polu pod Puckiem spłonął ciągnik z prasą [ZDJĘCIA]

Na polu pod Puckiem spłonął ciągnik z prasą [ZDJĘCIA]
Wiadomości
Data publikacji 16.08.2022r.

Do groźnych pożarów sprzętów rolniczych doszło w minionym tygodniu na północy Polski. W Cedyni spalił się ciągnik, a pod Puckiem traktor z podpiętą prasą.

Tegoroczne żniwa wielu rolnikom zamiast zysków i zapasów na cały rok, przynoszą ogromne straty finansowe, dla niektórych były również ostatnimi żniwami w życiu. Wszystko za sprawą pożarów maszyn, ściernisk, a także z powodu wypadków z udziałem rolników.

r e k l a m a

Niestety, w minionym tygodniu pod Puckiem i w Cedyni doszło do kolejnych pożarów, w których spłonęły ciągniki rolnicze, prasa i ściernisko.

Pożar ciągnika rolniczego we Władysławowie pod Puckiem

W sobotę 13 sierpnia 2022 r. ok. godz. 11:00 w miejscowości Władysławowo położonej w gminie Puck w woj. pomorskim w wyniku zapłonu prasy do słomy doszło również do pożaru ciągnika rolniczego i ścierniska.

r e k l a m a

 Do akcji gaśniczej zostały zadysponowane jednostki z OSP Chłapowo, OSP Władysławowo oraz dwie jednostki z JRG Puck.

Niestety, mimo podjętych działań ciągnik i prasa spłonęły doszczętnie. Spaleniu uległa również część ścierniska.


Jak poinformowała straż pożarna z Pucka, jest to kolejny pożar z udziałem ciągnika rolniczego, a ze względu na wysoki koszt zakupu maszyn, który poniósł rolnik, straty na pewno będą ogromne. Rolnik nie odniósł obrażeń.

Pożar ciągnika rolniczego w Cedyni

Dwa dni wcześniej, w czwartek 11 sierpnia 2022 r. ok. godz. 12:00 na polderach w Cedyni w woj. zachodniopomorskim doszło do pożaru ciągnika, którego również nie udało się uratować.

Do pożaru ciągnika zostały zadysponowane zastępy z OSP Cedynia i OSP Czachów. Straty, które poniesie rolnik, wyceniono na kilkaset tysięcy złotych. Na szczęście mężczyzna w porę opuścił maszynę.

Ten produkt może Ciebie zainteresować

Tygodnik Poradnik Rolniczy – dwuletnia prenumerata

Tygodnik Poradnik Rolniczy – dwuletnia prenumerata

Płacisz tylko

477,00 zł SPRAWDŹ

Czarna seria pożarów w żniwa trwa

Pożary maszyn rolniczych podczas tegorocznych żniw stały się niemal codziennością. 4 sierpnia w woj. kujawsko-pomorskim zapalił się ciągnik, którego pożar bezpośrednio zagrażał znajdującemu się obok budynkowi mieszkalnemu. Ogień ugasili strażacy, a straty wyceniono na 200 tys. zł.

Tego samego dnia podobne zdarzenie miało miejsce w Piastowicach pod Wągrowcem w woj. wielkopolskim, gdzie doszło do pożaru kombajnu. W tym przypadku strażacy wiele zawdzięczali kombajniście, który użył gaśnic, będących na wyposażeniu kombajnu.

oprac. Justyna Czupryniak, fot. OSP

Widziałeś już nasze video "Wiosna na Broniszach: Ceny buraków czerwonych i kapust zaskoczyły rolników. Po ile są inne warzywa?"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a