Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

Nadciągają pochmurne dni. Prognoza pogody od 22 do 28 września

Michał Czubak
Kategoria: Wiadomości
Nadciągają pochmurne dni. Prognoza pogody od 22 do 28 września
Wiadomości Prognoza pogody
Data publikacji 22.09.2021r.

Dziś rozpoczyna się astronomiczna jesień, co będzie miało swoje odzwierciedlenie w pogodzie. W całym kraju doświadczymy ostatnie dni słońca i znacznie więcej chmur. Te z kolei nie muszą oznaczać od razu opadów deszczu, ale i to zjawisko atmosferyczne wystąpi.

Pochmurny początek jesieni

Na początku tygodnia Polska będzie w polu wysokiego ciśnienia. Znad Morza Norweskiego będzie się zbliżał do Polski niż, który będzie kształtował pogodę od czwartku, przez kolejne dni. Dopiero od przyszłego wtorku znajdziemy się w zasięgu wyżu znad Rosji. Przez cały tydzień będzie zachmurzenie na ogół umiarkowane. Mogą wystąpić przelotne opady deszczu.
  • Pomorze – w prognozowanym okresie temperatury wyniosą od 10 do 21 stopni Celsjusza. Noce w całym regionie chłodne z temperaturami od 6 do 12 stopni Celsjusza. Prognoza nie zapowiada słonecznych dni w nadchodzącym tygodniu, ale też nie przewiduje deszczu w tym regionie.
  • Warmia, Mazury i Podlasie – przez pierwszą połowę prognozowanego okresu należy spodziewać się temperatur nawet w granicach 20 Celsjusza. Od niedzieli ochłodzenie, w którym maksymalnie termometry pokażą 13 stopni Celsjusza. Nocą termometry wskażą wartości rzędu 6-12 stopni Celsjusza. Deszcze nie są prognozowane.
  • Ziemia Lubuska, Wielkopolska i Kujawy – od 9 do 22 stopni Celsjusza czekać nas będzie w tych regionach kraju. W nocy termometry wskażą wartości od 7 do 14 stopni Celsjusza. Na Ziemi Lubuskiej, Wielkopolsce oraz Kujawach będzie przelotnie padać w piątek.
  • Polska Środkowa i Wschodnia – przez większość prognozowanego okresu spodziewana pochmurna pogoda, która jednak nie przyniesie większych opadów deszczu. Promieni słońce mieszkańcy tego regionu doświadczą od środy do piątku włącznie. Padać nie będzie. Termometry wskażą maksymalnie 20 stopni Celsjusza (w piątek). Nocą temperatury wyniosą od 7 do 14 stopni Celsjusza.
  • Dolny Śląsk – w tym regionie kraju nie należy spodziewać opadów deszczu. Temperatury w ciągu dnia będą w granicach od 10 do 22 stopni Celsjusza. Nocą spodziewać się możemy temperatury wynoszącej od 6 do 12 stopni Celsjusza.
  • Małopolska – w Małopolsce jak w całym kraju: pochmurno, ale bez opadów deszczu. W ciągu dnia temperatury osiągną wartości od 19 stopni Celsjusza do 20 stopni Celsjusza w tym tygodniu. Nocą termometry wskażą wartości od 6 do 11 stopni Celsjusza.

Michał Czubak
fot. Unsplash
źródło: IMGW

r e k l a m a

Widziałeś już nasze video "W nowym TPR: dlaczego Mateusz Morawiecki najlepiej zna się na rolnictwie"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a