Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Nalot policjantów na gospodarstwo rolne, a tam nielegalne papierosy za 16 MLN złotych

Michał Czubak
Kategoria: Wiadomości
Nalot policjantów na gospodarstwo rolne, a tam nielegalne papierosy za 16 MLN złotych
Wiadomości Policja
Data publikacji 09.11.2020r.

Centralne Biuro Śledcze Policji oraz funkcjonariusze z Opolskiego Urzędu Celno-Skarbowego zlikwidowali fabrykę papierosów działającą w gospodarstwie rolnym w Wielkopolsce.

Wielkopolska: Akcja KAS i CBŚP w gospodarstwie rolnym

Członkowie rozbitej przez CBŚP, KAS i Prokuraturę Krajową zorganizowanej grupy przestępczej produkowali nielegalne papierosy, a następnie wprowadzali je na rynek w kraju i za granicą. Wartość przejętego towaru oszacowano na 16 mln zł, a urządzenia na kwotę 2,5 mln zł.

r e k l a m a

Nalot policji

Mundurowi od dłuższego czasu prowadzili obserwację gospodarstwa i kiedy mieli już niezbite dowody na trwającą tam działalność przestępczą zdecydowali się wkroczyć.

Funkcjonariusze wkroczyli do obiektu, zaskakując osoby produkujące papierosy. Wówczas to, łącznie zatrzymano 10 osób (3 Polaków i 7 obywateli Białorusi). W trakcie akcji funkcjonariusze nie dopuścili do ucieczki 2 podejrzanych, którzy próbowali zbiec przez specjalnie w tym celu przygotowany otwór wentylacyjny prowadzący na zewnątrz i zamaskowany drewnianą konstrukcją.

Dwie linie produkcyjne

W pomieszczeniu, gdzie trwał nielegalny proceder, znajdowały się dwie linie produkcyjne. W tym specjalistyczne maszyny służące do produkcji i pakowania papierosów. Wg opinii ekspertów, linie te były w stanie wyprodukować około 2 tys. sztuk papierosów na minutę.

Ze wstępnych szacunków wynika, że gdyby przejęte wyroby tytoniowe trafiły na rynek straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków mogłyby wynieść ponad 24 mln zł.

r e k l a m a

Areszt dla zatrzymanych

Wobec 9 podejrzanych sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, a jedną osobę objęto dozorem policyjnym. Wszyscy usłyszeli m.in. zarzut działania w zorganizowanej grupie przestępczej.

Michał Czubak
Fot. CBŚP

Widziałeś już nasze video "Ostatni TPR redagowany przez Krzysztofa Wróblewskiego. A w nim m.in. o gniewie rolników"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a