Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Narodowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych już w połowie maja w Poznaniu

Kategoria: Wiadomości
Narodowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych już w połowie maja w Poznaniu
Wiadomości Targi
Data publikacji 26.04.2019r.

180 sztuk bydła mlecznego, 80 sztuk bydła mięsnego, 160 owiec i kóz, 500 królików, 150 szynszyli, konie i kuce szetlandzkie, kury, kaczki, indyki, gęsi, przepiórki, a nawet ślimaki winniczki i pisklęta strusia będzie można podziwiać podczas Narodowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych (NWZH).

Podczas imprezy, która wcześniej funkcjonowała pod nazwą Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych, wyróżnione zostaną czempiony oraz superczempiony krów mlecznych, bydła mięsnego, ras rodzimych oraz koni i kucy. Pierwszego dnia NWZH zwierzęta będą oceniane przez międzynarodowe jury, m.in. z Włoch oraz Francji. Drugiego dnia nagrody dla czempionów i superczempionów wręczy minister rolnictwa, a trzeciego dnia odbędą się pokazy zwierząt na ringach. 

r e k l a m a


Jedną z atrakcji wystawy będzie możliwość zobaczenia na żywo ambulansu dla zwierząt opracowanego przez Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. Z kolei na placu Świętego Marka na MTP będzie możliwość skosztowania podrobów i wędlin. 

Na powierzchni ponad 2000 m2będzie można znaleźć drób, wołowinę, produkty mleczne, produkty regionalne czy produkty z ras rodzimych – zapowiada dyrektor projektu, Łukasz Rachubiński.

Wystawa odbędzie się od 17 do 19 maja 2019 roku w pawilonach nr 1, 2, 3, 3A, 4 oraz na placu Świętego Marka na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.


Paweł Mikos
Na zdjęciu czempion w kategorii krowy rasy simentalskiej za 2017 rok, należąca do Ryszarda Markowicza (fot. archiwum TPR)

Widziałeś już nasze video "Czy to już koniec podwyżek cen bydła?"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a