Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Nastolatkowie w ciągnikach przewozili pijanych pasażerów. Trafią przed oblicze sądu

Michał Czubak
Kategoria: Wiadomości
Nastolatkowie w ciągnikach przewozili pijanych pasażerów. Trafią przed oblicze sądu
Wiadomości Policja
Data publikacji 23.09.2022r.

Nieletni za kierownicą ciągników rolniczych przewozili pijanych pasażerów. W jednym przypadku traktorem kierował 14-latek. W drugim, pijany pasażer na widok policji spadł na chodnik.

Gołdap. 14-latek za kierowcą ciągnika przewoził pijanego ojca

21 września pogranicznicy z Gołdapi (woj. warmińsko-mazurskie) zainteresowali się ciągnikiem rolniczym, który z pola wyjechał na drogę publiczną. Traktor poruszał się drogą bez wymaganych włączonych świateł drogowych. To było powodem zatrzymania pojazdu przez SG.

Wówczas okazało się, że traktorem kieruje nieletni. 14-letni chłopak przewoził swojego 38-letniego ojca, który był kompletnie pijany. Nietrzeźwy pasażer miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Sprawą 14-letniego kierowcy zajmie się sąd rodzinny.

r e k l a m a

Rawa Mazowiecka. Pijany pasażer traktora na widok policji spadł z błotnika

Podobne zdarzenie mieli policjanci z Rawy Mazowieckiej (woj. łódzkie). Mundurowi zostali wezwani do interwencji w związku z dziwnie jadącym ciągnikiem, którego kierowca nie radził sobie z prowadzeniem pojazdu.

- Policjanci ruszyli w kierunku jadącego, wtedy ten zjechał na chodnik i zatrzymał się. Na błotniku ciągnika siedział mężczyzna pod znacznym wpływem alkoholu, kiedy zobaczył zbliżających się mundurowych upadł na chodnik – podaje mł. asp. Agata Krawczyk z KPP Rawa Mazowiecka. - Pasażerowi nic się nie stało – dodaje policjantka.

Za kierownicą ciągnika znajdował się 17-latek, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Pijany pasażer został  ukarany mandatem karnym w wysokości 300 zł za dopuszczenie do prowadzenia pojazdem przez osobę nie mającą wymaganych uprawnień. 17-latek trafi przed sąd rodzinny.

Michał Czubak
Fot. KPP Rawa Mazowiecka

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a