Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

Nasze uczelnie rolnicze w gronie najlepszych uczelni świata

Magdalena Szymańska
Kategoria: Wiadomości
Nasze uczelnie rolnicze w gronie najlepszych uczelni świata
Wiadomości Ranking uczelni
Data publikacji 14.08.2021r.

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego znalazła się w gronie największych i najlepszych uczelni świata w rankingu przygotowywanym przez Uniwersytet w Leiden w Królestwie Niderlandów.

1225 uczelni, a nasze w gronie najlepszych

CWTS Leiden Ranking jest jednym z ważniejszych światowych rankingów akademickich. W tegorocznej edycji uwzględniono 1225 uczelni z 69 krajów.

r e k l a m a

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego wysoko

SGGW zdobyła wysokie pozycje w obszarze nauk przyrodniczych i nauk o ziemi. Wyróżniła się także w obszarze nauk biomedycznych oraz fizycznych i inżynieryjnych. Doceniono wpływ naukowy, otwarty dostęp do publikacji, współpracę oraz udział kobiet w osiągnięciach badawczych. W obszarze nauk przyrodniczych SGGW zajęła 201. miejsce na świecie i 1. w Polsce. Pierwsze miejsce przypadło Uniwersytetowi Sãu Paulo z Brazylii.

r e k l a m a

Wysokie lokaty innych rolniczych uczelni w Polsce

Na wysokich miejscach uplasowały się także inne polskie uczelnie rolnicze. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zajął 2. miejsce w kraju i 220. miejsce na świecie, Uniwersytet Przyrodniczy w Poz­naniu – 3. miejsce w kraju i 251. miejsce na świecie. Natomiast Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie – 4. miejsce w kraju i 263. miejsce na świecie.

Magdalena Szymańska
fot. SGGW

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a