Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Ogromny pożar kurnika. Spłonęło ponad 23 tysiące piskląt!

Ogromny pożar kurnika. Spłonęło ponad 23 tysiące piskląt!
Wiadomości Pożary
Data publikacji 27.04.2022r.

Prawdziwy dramat w Ruskiej Wsi (woj. warmińsko-mazurskie) w wielkim pożarze kurnika życie straciło ponad 23 tys. piskląt. Straty liczone są w milionach.

Ełk. Dramatyczny pożar w Ruskiej Wsi

24 kwietnia przed godziną 11 strażacy zostali powiadomieni o pożarze kurnika w Ruskiej Wsi (woj. warmińsko-mazurskie). Na miejsce pożaru skierowane zostały liczne strażackie zastępy. Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że pożarem objęty jest cały budynek murowany. Wewnątrz kurnika znajdował się żywy inwentarz – około 23 tysiące piskląt. Żadnego nie udało się uratować.

Wstępnie oszacowano straty. Te w żywym inwentarzu wyliczono na około 40 tys. zł. Zdecydowanie więcej stracono w zabudowaniach. Tutaj szacuje się, że spłonęło mienie o wartości około 1,5-2 mln zł.

Przyczyna pożary będzie ustalana przez powołanych biegłych.

r e k l a m a

Kwidzyna – spłonęły budynki gospodarcze

W Obrzynowie (woj. pomorskie) 20 kwietnia doszło do pożaru budynków gospodarczych. W wyniku pożary doszczętnie spłonął budynek gospodarczy. Obiekty sąsiadujące z nim udało się strażakom ocalić. Podobnie jak w przypadku pożaru kurnika, także w tym przypadku nie udało się uratować znajdującego się w budynku bydła. Wszystkie 9 sztuk zginęło w płomieniach.

Michał Czubak
Fot. OSP Orzysz

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a