Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Osobówka wpadła pod koła ciągnika New Holland [ZDJĘCIA]

Michał Czubak
Kategoria: Wiadomości
Osobówka wpadła pod koła ciągnika New Holland [ZDJĘCIA]
Wiadomości Wypadki
Data publikacji 14.01.2023r.

Dzisiejszego ranka tj. 14 stycznia na trasie ze Śremu do Kórnika (woj. wielkopolskie) doszło do zderzenia ciągnika rolniczego New Holland z samochodem osobowym marki Mercedes. Ciągnik jakoś przetrwa zderzenie, ale Mercedes „zgubił” cały przód.

Poznań. Wypadek z ciągnikiem marki New Holland

Rankiem na trasie wojewódzkiej 434 między miejscowościami Kórnik a Śrem w stronę tej drugiej poruszał się ciągnik rolniczy marki New Holland, którym podróżowało dwóch mężczyzn. Pojazd poruszał się prawidłowo, swoim tempem.

r e k l a m a

Z przeciwnego kierunku jechały auta osobowe, a jednym z nich kierował mieszkaniec powiatu gostyńskiego, któremu bardzo się spieszyło. Jego pośpiech sprawił, że zarówno on, jak i rolnik nigdzie dalej nie pojechali. Oba pojazdy zderzyły się czołowo na prostym docinku drogi.

Osobówka wyprzedzała sznur pojazdów

Z ustaleń policjantów, którzy obsługiwali zderzenie pojazdów, wynika że jedyną winę za powstałe zdarzenie ponosi kierujący Mercedesem, który nie dostosował prędkości warunków jezdnych. Kierowca auta, kończąc manewr wyprzedzania i wracając już na swój pas ruchu, stracił panowanie nad Mercedesem i zjechał na pas ruchu do jazdy w przeciwnym kierunku. Tam znajdował się ciągnik rolniczy. Obie maszyny się zderzyły.

r e k l a m a

W wyniku zderzenia Mercedes praktycznie „zgubił” cały przód, a ciągnik rolniczy miał uszkodzone lewe przedni koło.

Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał.
Michał Czubak
Fot. Pomoc Drogowa Kórnik; OSP Czmoń

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a