Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Oszukany na Zetorze. Jak rolnik stracił 38 tys. zł

Michał Czubak
Kategoria: Wiadomości
Oszukany na Zetorze. Jak rolnik stracił 38 tys. zł
Wiadomości Policja
Data publikacji 17.03.2023r.

W ostatnim czasie doszło do kilku przypadków oszustw na rolników, którzy chcieli kupić ciągniki rolnicze przez internet. Jedną z ofiar takiego przekrętu był mieszkaniec powiatu lubelskiego, który znalazł ogłoszenie o sprzedaży ciągnika Zetor na jednym z portali społecznościowych.

Lublin. Rolnik kupił ciągnik rolniczy marki Zetor i został oszukany

44-latek z Bychawy (woj. lubelskie) na jednym z portali aukcyjnych znalazł ogłoszenie dotyczące sprzedaży ciągnika rolniczego marki Zetor za 38 tys. zł. Nawiązał kontakt ze sprzedawcą i umówił się na wpłatę całości. Cena wydawała się rolnikowi bardzo atrakcyjna, dlatego też zainteresował się kupnem traktora.

Mężczyzna był zapewniany, że jeśli nie dojdzie do przekazania ciągnika, pieniądze zostaną mu zwrócone.

Po dokonaniu przelewu nie otrzymał jednak żadnej informacji o wysyłce maszyny ani nie mógł się skontaktować ze sprzedającym.

r e k l a m a

Po fakcie zorientował się, że został oszukany i sprawę zgłosił na policję.

Rolniku, uważaj co kupujesz i od kogo!

Policja ostrzega przed kupowaniem ciągników i innych maszyn rolniczych przez internet od nieznanych osób i radzi sprawdzać wiarygodność sprzedających oraz nie wpłacać dużych sum z góry bez potwierdzenia transakcji.

- Apelujemy o rozwagę podczas transakcji internetowych. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie sprawdźmy wiarygodność sprzedawcy. Decydujmy się na zapłacenie za towar przy odbiorze, zwłaszcza, jeśli za produkt musimy zapłacić większą kwotę pieniędzy – podaje mł. asp. Małgorzata Skowrońska.

Michał Czubak
Fot. ilustrujące / arch. red.

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a