Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

Policyjny pościg za ciągnikiem. W środku aż 5 osób, w tym przestępca za kierownicą

Paweł Mikos
Kategoria: Wiadomości
Policyjny pościg za ciągnikiem. W środku aż 5 osób, w tym przestępca za kierownicą
Wiadomości Policja
Data publikacji 15.11.2020r.

Policjanci z Miechowa musieli ścigać ciągnik rolniczy, którym podróżowało łącznie aż 5 osób. Kierowca nie tylko nie chciał zatrzymać ciągnika, ale próbował także uciekać na pieszo. 38-latek prosto z traktora trafił za kraty. Kara spotkała także pasażerów.

Miechów: 38-latek uciekał ciągnikiem przez policją. Wiózł 4 osoby

W czwartek 12 listopada 2020 roku policjanci z miechowskiej drogówki zauważyli ciągnik rolniczy, w którym poza kierowcą podróżowało aż czterech pasażerów. Oznaczało to wyraźne pogwałcenie przepisów ruchu drogowego. Z tego powodu mundurowi postanowili zatrzymać kierowcę ciągnika do kontroli drogowej.

r e k l a m a

Policjanci włączyli w radiowozie sygnały i ruszyli za ciągnikiem, aby go zatrzymać. Jednak ku zdziwieniu funkcjonariuszy, traktorzysta zignorował sygnały policjantów i próbował uciekać traktorem przed radiowozem.  Po kilku minutach uległ prośbom pasażerów zatrzymał ciągnik … ale zaczął uciekać pieszo. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali mężczyznę, który był agresywny wobec funkcjonariuszy.

 

r e k l a m a

Kierowca ciągnika trafił od razu do więzienia, a pasażerowie otrzymali mandaty

Kiedy tylko policjanci ujęli kierowcę ciągnika, od razu wyszło na jaw dlaczego próbował on uciekać. Okazało się, że 38-letni traktorzysta w policyjnym rejestrze widniał jako osoba poszukiwana przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. Na dodatek nie miał on uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, a ciągnik, którym kierował posiadał tablice rejestracyjne przypisane do przyczepy ciężarowej.

– Zarówno kierujący, jak i pasażerowie nie stosowali się do obowiązku zasłaniania ust i nosa, za co pasażerowie zostali ukarani mandatem, a kierujący usłyszał zarzut. 38-latek ponadto usłyszał zarzuty dot. wykroczeń: kierowania pojazdem mechanicznych niedopuszczonym do ruchu i bez wymaganych uprawnień. Usłyszał również zarzuty dot. przestępstw: niewykonania polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego do kontroli, próby zmuszenia policjantów do odstąpienia od czynności służbowych – informuje mł. asp. Ewelina Frejowska, rzeczniczka prasowa KPP w Miechowie.

Kierowcy ciągnika grozi za te czyny kara pozbawienia wolności do 5 lat.
Na werdykt sądu będzie czekał już w zakładzie karnym, gdzie odbywa zaległą karę.

Ten produkt może Ciebie zainteresować

Naklejka - Najszybszy we wsi. Tygodnik Poradnik Rolniczy

Naklejka - Najszybszy we wsi. Tygodnik Poradnik Rolniczy

Płacisz tylko

15,00 zł

Cena regularna 20,00 zł

SPRAWDŹ

 

Paweł Mikos
Fot.Archiwum policji

Widziałeś już nasze video "W nowym TPR: dlaczego Mateusz Morawiecki najlepiej zna się na rolnictwie"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a