Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Polski Związek Rolny ma chronić gospodarstwa rodzinne. Kto go tworzy?

Dorota Kolasińska
Kategoria: Wiadomości
Polski Związek Rolny ma chronić gospodarstwa rodzinne. Kto go tworzy?
Wiadomości wiadomości rolnicze
Data publikacji 02.10.2022r.

Właśnie odbył się zjazd Polskiego Związku Rolnego powiązanego z AgroUnią. Formacja zapowiada, że chce skupić się na ochronie rodzinnych gospodarstw. Kto będzie nim zarządzał?

W piątek 30 września 2022 roku podczas spotkania w Sochaczewie w woj. mazowieckim odbył się pierwszy zjazd Polskiego Związku Rolnego powiązanego z AgroUnią.

Jaki cel ma Polski Związek Rolny?

- Jednym z celów AGROunii było powołanie do życia ogólnopolskiego związku zawodowego rolników. To już jakiś czas temu się udało i na związkowej mapie Polski mamy Polski Związek Rolny – podała AgroUnia. Na pierwszym zjeździe delegatów wybrano władze i podano główny cel nowej organizacji rolniczej. 

- Dziś wszyscy razem widzimy, że ilość rolniczych problemów jest wręcz przytłaczająca. Polityczny bełkot, który słyszymy z sejmu nie rozwiąże naszych bolączek. Jeśli nie zrobimy tego sami, to nie zrobi tego nikt. Można powiedzieć, że domino podwyżek cen żywności ma swój początek w potężnych zaniedbaniach rządzących właśnie na polskiej wsi. My o tym mówiliśmy już dawno jednak władza wiedziała „lepiej” – podaje AgroUnia.

Głównym celem nowego związku rolniczego będzie obrona rodzinnych gospodarstw, które zajmują się produkcją żywności. 

Kto znalazł się we władzach Polskiego Związku Rolnego?

Podczas piątkowego zjazdu delegatów wybrano zarząd, w którym zasiądą koordynatorzy AgroUnii, znani z zaangażowania w rolnicze interesy w poszczególnych regionach Polski.

  • Michał Kołodziejczak - prezes ,
  • Filip Pawlik,
  • Andrzej Waszczuk,
  • Michał Koszarek,
  • Piotr Łuczak.

    r e k l a m a


Oprac. dkol na podst. FB AgroUnii
Fot. AgroUnia

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a