Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Ponad 400 zarzutów dla rolnika za „zatrudnianie“ Ukraińców w gospodarstwie

Paweł Mikos
Kategoria: Wiadomości
Ponad 400 zarzutów dla rolnika za „zatrudnianie“ Ukraińców w gospodarstwie
Wiadomości Policja
Data publikacji 27.05.2018r.

38-letni rolnik  z Mazowsza ma poważne problemy przez wystawianie zaproszeń dla Ukraińców do zbioru truskawek. Już usłyszał od prokuratury 442 zarzuty. Może trafić do więzienia na 8 lat.

Rolnik spod Płońska dorabiał wystawiając oświadczenia o pracy dla Ukraińców

Od początku 2018 roku funkcjonariusze z Zespołu Do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją w Komendzie Powiatowej Policji w Płońsku prowadzili dochodzenie związane działalnością 38-letniego rolnika z gmin Czerwińsk (woj. mazowieckie). Mężczyzna miał wystawiać fałszywe oświadczenia dla Ukraińców umożliwiające obcokrajowcom przyjazd do pracy do Polski. Dzięki temu mogli oni uzyskać wizę i swobodnie poruszać się po terenie UE oraz podejmować pracę bez dodatkowych formalności. W trakcie śledztwa policjanci stwierdzili, że rolnik nie miał ani możliwości, ani zamiaru zatrudnić obcokrajowców, którym wystawiał oświadczenia. W czasie postępowania, policjanci ustalili, że w 2016 i 2017 roku 38-letni gospodarz wystawił aż 442 „lewe” zaproszenia dla Ukraińców. W zamian obcokrajowcy płacili 38-latkowi kilkadziesiąt złotych.  

Rolnikowi grozi 8 lat więzienia

r e k l a m a

– Prokuratura Rejonowa w Płońsku, na podstawie zgromadzonych przez funkcjonariuszy materiałów, wszczęła śledztwo, które zakończyło się skierowaniem do sądu aktu oskarżenia zawierającego 442 zarzuty korupcyjne – poświadczenia nieprawdy w dokumentacji umożliwiającej obcokrajowcom pobyt na terenie Polski wbrew obowiązującym przepisom. 38-latkowi grozi wysoka kara grzywny i kara do 8 lat więzienia – informuje mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska, oficer prasowa KPP w Płońsku. 

Jak dodaje rzeczniczka płońskiej policji, nie jest to pierwsza tego typu sprawa rozpracowana w tym roku przez funkcjonariuszy z tutejszej komendy. 

Paweł Mikos

Fot. policja, KWP Opole, Zdjęcie poglądowe

Widziałeś już nasze video "Żniwa 2021 – Jaki plon dała pszenica na Podlasiu?"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a