Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Pożar gospodarstwa na Podkarpaciu. Spłonęła stodoła, stajnia i zwierzęta

Michał Czubak
Kategoria: Wiadomości
Pożar gospodarstwa na Podkarpaciu. Spłonęła stodoła, stajnia i zwierzęta
Wiadomości Pożar
Data publikacji 07.11.2022r.

Policja z Kolbuszowej wyjaśnia okoliczności dramatycznego pożaru, jaki wybuchł na terenie gospodarstwa w Nowej Wsi (woj. podkarpackie). W pożarze doszczętnie spaliła się stajnia i stodoła.

Kolbuszowa. Nocny pożar strawił traktor, sprzęt rolniczy i drewno. Spłonęły również krowy i kury

Do pożaru gospodarstwa w Nowej Wsi doszło w nocy z 3 na 4 listopada. Całkowitemu spaleniu uległy budynki gospodarcze, w tym stodoła i stajnia. Niestety w wyniku pożaru śmierć poniosły znajdujące się wewnątrz zwierzęta. - Pożar zauważyła mieszkająca niedaleko kobieta, która zaalarmowała służby. Na miejscu znajdowali się również właściciele gospodarstwa, których obudziło światło płomieni. Na szczęście żadna z mieszkających obok osób nie odniosła obrażeń – przekazuje podkarpacka policja.

Ogień swoje szkody wyrządził. Oprócz straty w mieniu w postaci spalenia stodoły oraz stajni, w pożarze zginęły również krowy oraz kury, a także ciągnik rolniczy i drobne sprzęty rolnicze.

- Kolbuszowscy policjanci przeprowadzają oględziny na miejscu zdarzenia, w najbliższym czasie prowadzone będą także oględziny z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa. Trwa szacowanie strat powstałych w wyniku pożaru – dodaje policja.

r e k l a m a

Tragedia rolników z Pomorza. Spłonął im cały zapas słomy. Jak im pomóc?

30 października kilka minut przed północą służby straży pożarnej zostały postawione w stan alarmu. Straż pożarna przyjęła zgłoszenie o pożarze we wsi Klarynowo (woj. kujawsko-pomorskie). Płonęły baloty słomy, które znajdowały się na polu. W momencie przyjazdu służb całość objęta była już płomieniami. Akcja strażaków na miejscu pożaru trwała blisko sześć godzin. Pożar objął 300 balotów słomy. Cały zapas Marty i Kamila Dziameckich, rolników z Pomorza, który był szykowany dla bydła.

„Szanowni rolnicy: dzisiejszej nocy spaliła się słoma ok. 300 balotów u Marty i Kamila Dziameckich w Klarynowie. Słoma ta była przygotowana na cały rok dla bydła. Zwracamy się z apelem o pomoc w postaci przekazania słomy państwu Dziameckim. Zbiórkę koordynują sołtys Borzyszkowa Stanisław Piłka tel. +48694181991, kierownik referatu rolnictwa, ochrony środowiska i dróg w Urzędzie Miejskim w Więcborku Tomasz Fifielski tel. 608041665 oraz poszkodowany rolnik Kamil Dziamecki tel. +48782408062. Z poważaniem Burmistrz Więcborka Waldemar Kuszewski” – napisali urzędnicy.

Michał Czubak
Fot. OSP Kolbuszowa Dolna

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a