Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Pożar gospodarstwa pod Sieradzem. Ze stresu ZMARŁ ROLNIK

Paweł Mikos
Kategoria: Wiadomości
Pożar gospodarstwa pod Sieradzem. Ze stresu ZMARŁ ROLNIK
Wiadomości Wypadki w rolnictwie
Data publikacji 23.11.2019r.

We wsi Glinno pod Sieradzem w woj. łódzkim wybuchł pożar w jednym z gospodarstw rolnych. W walkę z żywiołem  było zaangażowanych ponad 20 zastępów straży pożarnej. Niestety, prawdopodobnie w wyniku stresu zmarł rolnik – właściciel gospodarstwa.

Glinno: pożar gospodarstwa rolnego. W akcji ponad 20 zastępów straży pożarnej

W sobotę 23 listopada 2019 roku około godziny 3 w nocy służby w powiecie sieradzkim (woj. łódzkie) zostały postawione na nogi, gdyż w jednym z gospodarstw rolnych w Glinnie w gminie Warta wybuchł pożar. Ogień objął stodołę i oborę.
Do akcji ratunkowej zostały skierowane zastępy strażaków z JRG Sieradzi i JRG Łódź oraz kilkanaście zastępów strażaków ochotników, w tym OSP Warta, OSP Glinno czy OSP Cielce. Łącznie w akcje było zaangażowanych ponad 20 zastępów PSP i OSP. 

Działania strażaków były utrudnione ze względu na gęsty dym. Z tego powodu strażacy musieli w aparatach ochrony dróg oddechowych. 

Jednym z głównych zadań była ewakuacja bydła z płonącej obory – udało się wyprowadzić 35 krów. Jednak w wyniku pożaru spaliła się część stodoła oraz siano i słoma znajdująca się w budynku. 

  • Do pożaru gospodarstwa rolnego doszło w miejscowości Glinno w gminie Warta w powiecie sieradzkim

 

r e k l a m a

Na skutek stresu właściciel gospodarstwa miał zawał. Niestety rolnik zmarł

Prawdopodobnie na skutek stresu wywołanego pożarem gospodarstwa zasłabł 69-letni rolnik, do którego należało gospodarstwo rolne. Według strażaków z OSP Warta rolnik miał dostać rozległego zawału serca.

Strażacy natychmiast podjęli resuscytację, a następnie kontynuowała ją załoga Zespołu Ratownictwa Medycznego. Niestety, nie udało się uratować życia 69-letniego rolnika

Paweł Mikos
Fot. OSP Warta

Widziałeś już nasze video "W nowym TPR: jak utrzymać rentowność produkcji mleka w czasie kryzysu?"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a