Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Pożar obory pod Śremem. Rolnik został poparzony ratując cielęta

Paweł Mikos
Kategoria: Wiadomości
Pożar obory pod Śremem. Rolnik został poparzony ratując cielęta
Wiadomości Pożar
Data publikacji 14.02.2021r.

W Ostrowie w powiecie śremskim wybuchł pożar w jednym z gospodarstw rolnych. Rolnik z narażeniem własnego życia i zdrowia uratował większość cielaków znajdujących się w oborze. Niestety w płomieniach zginęła część cieląt, a rolnik został ranny.

Śrem: Pożar obory w Ostrowie. Część cieląt zginęła

W niedzielę 14 lutego 20201 roku około godz. 9.30 w jednym z gospodarstw rolnych w Ostrowie pod Śremem (woj. wielkopolskie) wybuchł pożar obory.

Na miejsce zostały wysłane aż 3 zastępy z JRG Śrem oraz druhowie z OSP Chrząstowo, OSP Dolsk, OSP Pysząca oraz OSP Śrem. Na miejscu pojawiło się także pogotowie energetyczne oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

Jeszcze przed przybyciem strażaków rolnik z narażeniem własnego życia zaczął ewakuować cielęta z objętego płomieniami budynku. Niestety z płonącego cielętnika nie udało się uratować wszystkich zwierząt – dwa cielaki padły.

Jak donosi „Tydzień Ziemi Śremskiej” w pożarze ucierpiał także rolnik, który w trakcie ewakuacji zwierząt został poparzony. Zajęli się nim ratownicy medyczni.

Po dwóch godzinach akcji gaśniczej strażacy zdołali opanować sytuację. Jednak żywioł nadszarpnął konstrukcję budynku i część stropu zapadła się do środka budynku.

Służby uznały, że obora może grozić zawaleniem i wydały zalecenie wyłączenia budynku z użytkowania.

 

Paweł Mikos
Fot. OSP Chrząstowo.

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a