Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Pożar w fabryce maszyn rolniczych w Wielkopolsce

Michał Czubak
Kategoria: Wiadomości
Pożar w fabryce maszyn rolniczych w Wielkopolsce
Wiadomości Pożary
Data publikacji 24.01.2023r.

19 stycznia w fabryce maszyn rolniczych w wielkopolskim Lwówku doszło do pożaru w hali spawalniczej zakładu. Konieczna była ewakuacja.

Nowy Tomyśl. Pożar zakładu w Lwówku

Do pożaru doszło około godziny 13. Osoba zgłaszająca była bardzo zorientowana w sytuacji, gdyż przekazała operatorowi numeru alarmowego 112 co i gdzie dokładnie się pali. Pożar wybuchł w hali spawalniczej zakładów maszyn rolniczych. Konkretnie palił się filtr oczyszczania powietrza. W związku z pożarem w hali panowało duże zadymienie.

r e k l a m a

Zarządzono ewakuację

Z uwagi na zagrożenie z hali produkcyjnej ewakuowano pracowników – w sumie było to blisko 40 osób. Pracownicy zostali ewakuowani przed przyjazdem na miejsce zastępów straży pożarnej.

- W tym miejscu należy dodać, że ww. firma przeprowadza coroczne ćwiczenia mające na celu uświadomienie pracowników i kadrę kierowniczą jak ważne jest odpowiednie zachowanie podczas wystąpienia zagrożenia i ogłoszenia alarmu na terenie zakładu. Dzięki prawidłowej interwencji pracowników firmy straty materialne są nieznaczne, a co najważniejsze żaden z pracowników nie odniósł obrażeń – zaznacza st. kpt. Damian Żukrowski z KP PSP Nowy Tomyśl.

Michał Czubak
Fot. PSP Nowy Tomyśl

Widziałeś już nasze video "Ostatni TPR redagowany przez Krzysztofa Wróblewskiego. A w nim m.in. o gniewie rolników"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a