Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Prognoza pogody dla rolników od 2 do 8 grudnia

Michał Czubak
Kategoria: Wiadomości
Prognoza pogody dla rolników od 2 do 8 grudnia
Wiadomości Prognoza pogody
Data publikacji 02.12.2020r.

Pogodę w najbliższych dniach będzie cechowała przede wszystkim znacznie niższa temperatura. 4 lub 5 grudnia można spodziewać się opadów śniegu oraz deszczu ze śniegiem. Należy przygotować się także na mróz. Gdzie popada śnieg i gdzie przymrozi?

Ciepły początek grudnia

W początkowym okresie prognozy należy spodziewać się dość ciepłych dni. Taki stan nie utrzyma się długo, ale w trakcie jego trwania odnotowane będą dodatnie temperatury w wysokości do 5 stopni Celsjusza. W nocy natomiast słupki rtęci nie powinny przekroczyć 0 stopni Celsjusza. Zmiana nastąpi po około 2-3 dniach.

Nadciąga ochłodzenie i śnieg

r e k l a m a

Po 2-3 dniach temperatura będzie spadała poniżej 0 stopni Celsjusza nie tylko w nocy, ale także okresami w dzień. W połowie okresu spodziewamy się już opadów deszczu ze śniegiem oraz śniegu. Okresami mogą do nas docierać chłodniejsze masy powietrza o pochodzeniu arktycznym. Koniec okresu powinien przynieść dni na ogół pochmurne, ale bezopadowe. Wiatr na ogół słaby do umiarkowanego.

  • Pomorze – początek prognozowanego okresu to temperatury do 4 stopni Celsjusza, ale w pochmurnej aurze. Noce w całym regionie ze zmienną wartością w wysokości od -2 do 0 stopni Celsjusza. Możliwe opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem. Synoptycy zapowiadają, że te warunki pogodowe mogą wystąpić w dniach 4-5 grudnia.
  • Warmia, Mazury i Podlasie – pochmurno, ale w większości bez jakichkolwiek opadów. Jedynie w dniach 4-5 grudnia spodziewany jest opad śniegu. Temperatury osiągną maksymalne wartości w wysokości 2 stopni Celsjusza. Nocą możemy spodziewać się nawet temperatur w okolicy -2 stopni Celsjusza.
  • Ziemia Lubuska, Wielkopolska i Kujawy – od 1 do 5 stopni Celsjusza czekać nas będzie w tych regionach kraju. W nocy temperatury spadną do wartości ujemnych. Na Ziemi Lubuskiej, Wielkopolsce oraz Kujawach deszczowo tylko na początku prognozowanego okresu. Później można spodziewać się opadu śniegu (5 grudnia).
  • Polska Środkowa i Wschodnia – przez większość prognozowanego okresu spodziewana jest pochmurna pogoda, a w niektórych dniach wystąpią opady deszczu i śniegu. Najcieplej będzie 2 grudnia, kiedy termometry wskażą 2 stopnie Celsjusza . Nocą spadki temperatury do wartości nawet -4 stopni Celsjusza. W dniach 4-5 spodziewany jest opad śniegu.
  • Dolny Śląsk – prognozy zapowiadają opady deszczu jedynie 02 grudnia. W pozostałe dni tygodnia pogoda będzie pochmurna, lecz nie powinno padać za wyjątkiem 05 grudnia, kiedy spodziewany jest śnieg. Temperatury w ciągu dnia będą w granicach 4 stopni Celsjusza. Nocą spodziewać się możemy temperatury wynoszącej od -2 do 1 stopnia Celsjusza.
  • Małopolska – w Małopolsce bez deszczu, ale za to pochmurnie i jak w całym kraju z możliwymi opadami śniegu w dniach 4-5 grudnia. W ciągu dnia temperatury osiągną maksymalnie 0 stopni Celsjusza. Nocą zimno: od -4 do 1 stopnia Celsjusza.

Michał Czubak
fot. Pixabay
źródło: IMGW

Widziałeś już nasze video "W nowym TPR: dlaczego Mateusz Morawiecki najlepiej zna się na rolnictwie"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a