Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Protest w Warszawie przeciwko CPK. "To są inwestycje na ludzkiej krzywdzie"

Dorota Kolasińska
Kategoria: Wiadomości
Protest w Warszawie przeciwko CPK. "To są inwestycje na ludzkiej krzywdzie"
Wiadomości
Data publikacji 01.10.2022r.

Dramat mieszkańców terenów, na których ma powstać Centralny Port Komunikacyjny trwa. Ich rozpaczliwy krzyk słychać dziś bardzo wyraźnie w Warszawie. Od rana trwa tam protest przeciwko budowie CPK. Biorą w nim udział także przedstawiciele AGROunii.

Przeciwnicy budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego manifestują dzisiaj w Warszawie. Tłumnie zjawili się w centrum Warszawy, aby powiedzieć głośne "NIE" zawłaszczeniu ich domów, ziemi i firm. Organizatorzy protestu mówią, że czas apeli się skończył, teraz przyszedł czas na żądania wobec rządu. Prace powinny być natychmiast wstrzymane. 

Kołodziejczak na proteście przeciwko CPK: przeciwstawiamy się bandyckiemu podejściu polityków

- Dziś zbieramy się w Warszawie, bo , którzy chcą zawłaszczyć prywatne tereny w całej Polsce. Nie zgadzamy się ze sposobem działań rządu, który chce przejmować działki, domy, budynki, działki i nie negocjować warunków z ludźmi - mówił Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii. 

- Dlatego dziś tysiące ludzi przyjechało do Warszawy zaprotestować i powiedzieć, że "to jest nasza własność i nie można tego przejmować". Ludzie przeciwstawiają się marnotrawieniu pieniędzy, w tak trudnym czasie na inwestycję, która pozostawia wiele wątpliwości – mówił Kołodziejczak.

r e k l a m a

Osoby, które zjawiły się dzisiaj w Warszawie nie protestują przeciwko rozwojowi kraju, ale przeciwko nieuzgodnionej z mieszkańcami gigantycznej inwestycji. Pokrzywdzonych mieszkańców tego obszaru będą setki. 

- Władza, która nie konsultuje swoich decyzji z ludźmi to już jest tyrania – grzmiał lider AgroUnii, dodał, że mieszkańcy nie mogą się zgodzić na to, aby na ich własności politycy realizowali  potężne inwestycje i czerpali z tego zyski, a wiele rodzin zostanie bez dachu nad głową. 

Protest przeciwko CPK. "To są inwestycje na ludzkiej krzywdzie"

Magdalena Serafin-Darska, organizatorka protestu przeciwko CPK twierdzi, że rzecznik CPK podawał informacje o spotkaniach z mieszkańcami, ale nigdy nikt się tak naprawdę z nimi nie spotkał. Wszystko odbywa się za plecami mieszkańców, którzy nie byli dopuszczeni do negocjacji. 

- Zmiany w prawie związane z budową CPK, nie dotyczą tylko nas. To są ustawy, które będą obowiązywać wszystkich obywateli naszego kraju. Jako społeczeństwo nie zgadzamy się na projekt, który bez żadnych analiz ogromne środki w bardzo trudnych czasach, jakie nas czekają, dokonuje inwestycji na krzywdzie ludzkiej. Nie jesteśmy przeciwko rozwojowi, ale nie róbmy tego na krzywdzie, kradnąc ludziom własność – podkreśliła Magdalena Serafin-Darska. Kołodziejczak zaznaczył, że sprawa nie dotyczy tylko terenu samego lotniska, ale mnóstwa tras dochodzących do CPK - kolejowych i drogowych. 

- To mogą być fundamenty do zmian administracyjnych w kraju - zaznaczył lider AgroUnii i dodał, że ludzie powinni wiedzieć, co rząd planuje na ich własności i powinni mieć prawo negocjacji czy nie wyrażenia zgody. 

Po konferencji prasowej protest ruszył z ronda De Gaulle`a w stronę Pałacu Prezydenckiego. W proteście bierze udział również Tomasz Pawłowski i Tadeusz Szymańczak, liderzy protestów przeciwko CPK.

r e k l a m a


 

Czytaj także: "To musi być straszny przekręt". 20 wsi pójdzie pod nóż, choć budowa CPK mija się z celem

Protesty na Lubelszczyźnie przeciw budowie kolei do CPK. "Podziękujemy w czasie wyborów" [FOTO]

Kolej do CPK w jednej gminie przetnie 60 gospodarstw. "Inwestycja realizowana naszym kosztem"

dkol

Fot. AgroUnia

Widziałeś już nasze video "Kołodziejczak: brudne zagrywki sieci handlowych"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a