Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

„Rolnicy przyszli, to premier uciekł”. Protest rolników pod Wrześnią

Paweł Mikos
Kategoria: Wiadomości
„Rolnicy przyszli, to premier uciekł”. Protest rolników pod Wrześnią
Wiadomości Protest rolników
Data publikacji 05.03.2021r.

Premier Mateusz Morawiecki pojawił się na uroczystości otwarcia obwodnicy Wrześni.  Na nowej drodze pojawili się także rolnicy z AgroUnii, którzy chcieli zadać pytania o rolnictwo i fundusze odbudowy premierowi. Jednak nie zdążyli, bo premier odjechał i nie rozmawiał z rolnikami.

Premier otworzył obwodnicę Wrześni, w tle protest rolników

W piątek 5  marca 2021 roku około godz. 17.00 premier Mateusz Morawiecki wziął udział w oficjalnym otwarciu Wschodniej Obwodnicy Wrześni. Nowa droga to 5-kilometrowy odcinek nowej trasy, która ma połączyć drogą krajową nr 15 i nr 92. Obwodnica ma znacznie zmniejszyć ruch tranzytowy w samej Wrześni. 
Jedna wraz z oficjelami na otwarcie obwodnicy Wrześni przybyli kilkoma ciągnikami rolnicy związani z AgroUnią, w tym także Michał Kołodziejczak, lider tej organizacji rolniczej.

r e k l a m a

Policja zatrzymała Michała Kołodziejczaka

Kiedy rolnicy zbliżyli się do przemawiającego Mateusza Morawieckiego zostali powstrzymani przez policjantów. Michał Kołodziejczak został zatrzymany w policyjnym radiowozie.  Po kilku minutach Mateusz Morawiecki odjechał, ale nie udzielił żadnej odpowiedzi na pytania rolników.
– Rolnicy przyszli, to premier uciekł – podsumował Filip Pawlik, jeden z wielkopolskich liderów AgroUnii. – Premier już od 3 lat ucieka przed rolnikami, odkąd działa AgroUnia. Mimo, że głosowaliśmy na rząd PiS, bo to trzeba przyznać, to tak nas obecnie traktuje władza – dodał.
– Przyjechaliśmy tutaj, żeby spotkać się z premierem, bo od trzech lat nas unika. Wysyłamy do niego listy, pisma i nikt nie odpowiada na nie. Dlatego jak się dowiedzieliśmy, że premier przyjedzie dzisiaj do Wrześni to postanowiliśmy go odwiedzić. Ale wsiadł do auta i uciekł – mówił jeden z rolników protestujących pod Wrześnią

AgroUnia zarejestrowana także jako związek zawodowych rolników indywidualnych

Kiedy premiera już nie było na miejscu z policyjnego radiowozu został wypuszczony także lider AgroUnii.
Chcieliśmy premierowi zadać pytanie dlaczego praktycznie nie ma rolnictwa ujętego w tarczy antykryzysowej, nie ma produkcji żywności ujętej w Krajowym Planie Odbudowy.
Premier nie chce z nami rozmawiać, ale my będziemy za nim jeździć – mówił Lider AgroUnii.
Michał Kołodziejczak dodał także, że wreszcie udało im się zarejestrować AgroUnię także jako ogólnopolski związek zawodowych rolników indywidualnych.
– Jest to narzędzie silniejsze niż wszystkie partie polityczne i będziemy jeszcze silniejsi niż dotychczas – zapewniał Kołodziejczak.

r e k l a m a

Paweł Mikos
Fot. AgroUnia

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a