Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Rolnicy sposobem zablokowali rondo w Chełmie. Jak wyglądał protest drugiego dnia wieczorem? [FILM]

Krzysztof Janisławski
Kategoria: Wiadomości
Rolnicy sposobem zablokowali rondo w Chełmie. Jak wyglądał protest drugiego dnia wieczorem? [FILM]
Wiadomości
Data publikacji 19.01.2023r.

W nocy podczas protestu w Chełmie policja uniemożliwia strajkującym blokadę ronda ciągnikami. Rolnicy znaleźli jednak inny sposób na ograniczenie ruchu w tym miejscu. Jak wyglądał protest drugiego dnia wieczorem i w nocy?

Policja nie dopuściła do zablokowania ronda ciągnikami 

Wieczorem drugiego dnia protestu w Chełmie (woj. lubelskie) rolnicy chcieli zablokować sąsiadujące z zablokowaną już wcześniej ul. Rejowiecką rondo Dmowskiego. Jednak policyjne radiowozy ustawione po obu stronach kolumny rolniczych ciągników skutecznie to uniemożliwiały.

- Policjanci nie dopuszczają do zablokowania ronda, a jednocześnie przepuszczają tiry sąsiednimi ulicami – mówił Andrzej Waszczuk z AGROunii. – Tak nie powinno być. Na rondzie stoi drogówka i nie reaguje. Rolnicy to widzą i się denerwują.

Przedstawiciel AGROunii interweniował w tej sprawie z u policjantów. Rozmowy z drogówką nic nie dały. Konkretniejsze były ustalenia z policjantem wyższym rangą. Obiecał on, że funkcjonariusze będą zwracać uwagę na takie przypadki. Jednocześnie policjanci ostrzegli, że próby zablokowania ronda przy pomocy ciągników mogą się skończyć mandatami.

r e k l a m a

Rolnicy blokowali rondo w Chełmie na piechotę

W tej sytuacji protestujący zamienili się w pieszych. Chodzili po przejściach na rondzie, mocno spowalniając ruch samochodowy. Niektórym kierowcom puszczały nerwy. Używali klaksonów, zdarzały się też wrogie okrzyki. Rolnicy przepuszczali krewkich kierowców, nie wdając się w pyskówki. 

Naszą relację z pierwszego dnia znajdziecie TUTAJ. Pisaliśmy też o blokadzie przejścia dla pieszych w Brzeźnie. 

Krzysztof Janisławski

Widziałeś już nasze video "Rolnikowi za sprzedaż krowy po wycieleniu grożą 3 lata więzienia. Co jeszcze w nowym TPR?"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a