Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Rolnik chciał wyczyścić rozrzutnik. Zginął w męczarniach

Michał Czubak
Kategoria: Wiadomości
Rolnik chciał wyczyścić rozrzutnik. Zginął w męczarniach
Wiadomości Wypadki
Data publikacji 11.08.2022r.

Podczas prac z użyciem rozrzutnika rolniczego śmierć poniósł 51-letni mężczyzna. Rolnik zginął w męczarniach, po tym jak został wciągnięty przez łopaty rozrzutnika obornika.

Lubartów. 51-letniego rolnika wciągnął rozrzutnik do obornika. Mężczyzna zginął na miejscu

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło 9 sierpnia w gminie Ostrówek (woj. lubelskie). Służby zostały zawiadomione o zdarzeniu przed godziną 16. Gdy dojechały na miejsce wypadku nie było kogo ratować. Mężczyzna już nie żył. Został wciągnięty przez rozrzutnik obornika.

r e k l a m a

Chciał oczyścić łopaty rozrzutnika

Zdaniem lubartowekiej policji do wypadku doszło podczas próby oczyszczenia łopat rozrzutnika do obornika. 51-latek chciał to zrobić podczas gdy maszyna rolnicza nie była wyłączona i pracowała. W pewnym momencie miał zostać wciągnięty pomiędzy łopaty i zabity. Śmierć rolnika nastąpiła na miejscu.

Kolejny wypadek przy pracy rolniczej i kolejny apel policji

Apelujemy, aby podczas wykonywania prac rolnych podchodzić do nich z dużą ostrożnością, zapewnieniem podstawowych zasad bezpieczeństwa. Chwila nieuwagi i zmęczenie podczas wykonywania z pozoru prostych czynności niejednokrotnie może skończyć się tragicznie. Pamiętajmy również o tym, że pracujące maszyny stanowią duże zagrożenie. Szczególną uwagę zwracajmy na dzieci” – apeluje sierż. Sztab. Jagoda Stanicka z KPP Lubartów.

Michał Czubak

Fot. KPP Lubartów

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a