Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Rolnik przygnieciony przez ciągnik. Ratowało go LPR

Krzysztof Janisławski
Kategoria: Wiadomości
Rolnik przygnieciony przez ciągnik. Ratowało go LPR
Wiadomości Wypadki
Data publikacji 27.10.2021r.

Do koszmarnego wypadku doszło podczas prac polowych w pow. tarnowskim we wsi Turza. Rolnik został przygnieciony przez Ursusa i nie mógł się spod niego wydostać. Rolnika w ciężkim stanie zabrał do szpitala helikopter LPR. Jak doszło do wypadku?

Ursus przygniótł rolnika na polu we wsi Turza

- Do wypadku doszło w niedzielę, około godziny 18, w miejscowości Turza – informuje asp. sztab. Paweł Klimek z KMP w Tarnowie. - 51-latek kierował ciągnikiem rolniczym, do którego doczepiony był duży zbiornik na płyny.

Z relacji policji wynika, że mężczyzna jadąc polną drogą o dużym nachyleniu doprowadził do wywrócenia się traktora. Ciągnik przewrócił się na lewy bok i przygniótł mężczyznę w rowie. Pierwszy do rannego dotarł mężczyzna, który słyszał warkot silnika ciągnika rolniczego, a po chwili dziwne trzaski. Niezwłocznie wezwał pomoc.

r e k l a m a

Lotnicze Pogotowie Rolnicze zabrało rolnika do szpitala

Na miejscu pojawił się zespół ratownictwa medycznego oraz straż pożarna. Kierowca ciągnika po wydobyciu spod maszyny został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Krakowie. Doznał poważnych urazów klatki piersiowej i był operowany. Jego stan jest ciężki. Badania laboratoryjne wykonane w szpitalu wskazały, że mężczyzna w chwili wypadku był nietrzeźwy, miał ponad 1,5 promila.

Mężczyzna przygnieciony przez ciągnik w Podobinie

Dzień wcześniej w masywie leśnym na terenie miejscowości Podobin w gminie Niedźwiedź w Podobinie (małopolskie) doszło do wypadku, w którym również ucierpiał człowiek przygnieciony przez ciągnik. Po reanimacji przywrócono czynności życiowe mężczyzny, który został przygnieciony przez traktor. Nieprzytomny poszkodowany w ciężkim stanie został zabrany przez śmigłowiec LPR.

Krzysztof Janisławski

Fot. KMP w Tarnowie

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a