Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Rolnik tak się spieszył, że gubił zboże. 4 km drogi zablokowane [ZDJĘCIA]

Michał Czubak
Kategoria: Wiadomości
Rolnik tak się spieszył, że gubił zboże. 4 km drogi zablokowane [ZDJĘCIA]
Wiadomości Policja
Data publikacji 10.08.2022r.

Pospiech? Pech? A może jedno i drugie? Trudno domniemywać, jednak z pewnością rolnicy, którzy zgubili część ładunku na drodze, później tego żałowali. W jednym z przypadków zboże rozsypane było na długości 4 km.

Golczewo. Rolnik gubił zboże na długości 4 km

Straż pożarna z Golczewa została zadysponowana do usunięcia zagrożenia na drodze wojewódzkiej 106 w Golczewie (woj. zachodniopomorskie). Na miejscu okazało się, że na drodze znajduje się ziarno, a jest go tak dużo, że potrzebne było wsparcie w postaci drugiego zastępu OSP.

Jak podają strażacy z zalegającym zbożem męczyli się ponad godzinę. Mieli co sprzątać, bo obszar drogi, na której znajdowało się rozsypane zboże, obejmował odcinek o długości blisko 4 kilometrów.

r e k l a m a

Rolnik zgubił zboże na drodze powiatowej w okolicy Zielińca

Podobny przebieg miało zdarzenie, które obsługiwała jednostka OSP Zieliniec (woj. wielkopolskie). Tam z kolei 6 sierpnia strażacy usuwali zboże z drogi. Nie było to wprawdzie aż 4 km, ale jednak – niebezpieczeństwo i zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego istniało.

Wysypane zboże na drodze to zaśmiecanie za co policja może ukarać

Rozsypane na drodze zboże, nawet jeśli rolnik nie ma nawet o tym pojęcia, w świetle prawa jest wykroczeniem polegającym na zanieczyszczeniu drogi. Jest to wykroczenie z art. 91 kodeksu wykroczeń, który mówi o następującej odpowiedzialności karnej: „Kto zanieczyszcza drogę publiczną lub na tej drodze pozostawia pojazd lub inny przedmiot albo zwierzę w okolicznościach, w których może to spowodować niebezpieczeństwo lub stanowić utrudnienie w ruchu drogowym, podlega karze grzywny do 1500 złotych albo karze nagany”.

Michał Czubak

Fot. OSP Golczewo

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a