Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Rolnik zmiażdżony przez ciągnik. 67-latek zginął na miejscu

Michał Czubak
Kategoria: Wiadomości
Rolnik zmiażdżony przez ciągnik. 67-latek zginął na miejscu
Wiadomości Wypadki
Data publikacji 04.10.2022r.

67-letni traktorzysta zginął na miejscu, po tym jak przygniótł go Ursus C-360. Do wypadku doszło na prywatnej posesji. 67-latek za pomocą traktor usiłował wyrwać pień drzewa.

Rawa Mazowiecka. Nieudane wyrywanie pnia zakończone wywrotką traktora i śmiercią 67-latka

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj tj. 3 października na terenie prywatnej posesji w miejscowości Wola-Chojnata (woj. łódzkie). Podczas prac porządkowych z wykorzystaniem ciągnika rolniczego doszło do wywrotki traktora i przygniecenia kierującego nim 67-letniego mężczyzny. Na miejsce wysłano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety, nie udało się uratować poszkodowanego.

r e k l a m a

Martwy leżał pod ciągnikiem

Gdy na miejsce dotarli pierwsi strażacy wraz z załogą pogotowia ratunkowego, 67-latek znajdował się pod ciągnikiem rolniczym. Nie dawał oznak życia. Strażacy z wykorzystaniem dostępnego sprzętu, podnieśli Ursusa C-360 i wydobyli znajdującego się pod nim mężczyznę.

Następnie do działań wkroczyli medycy, który jednak odstąpili od czynności i orzekli zgon 67-latka.

Strop obory zawalił się na rolnika i krowy. To dzięki zwierzętom gospodarz przeżył

Rankiem 30 sierpnia w Bukowcu (woj. kujawsko-pomorskie) zdarzył się wypadek. Podczas prac w oborze doszło do zawalenia się betonowego stropu. Wewnątrz budynku znajdował się gospodarz oraz sześć krów. Wszystkie krowy pod naporem ciężaru stropu oraz zboża, które było na nim magazynowane padły. Jak na ironię, śmierć zwierząt uratowała życie gospodarzowi.

Jak podkreślają strażacy, poszkodowany wyszedł względnie dobrze z tego wypadku, za sprawą samych krów. W chwili zawalenia się stropu znajdował się on pomiędzy zwierzętami, na których betonowy strop się oparł.

Michał Czubak
Fot. PSP Rawa Mazowiecka

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a