Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Rolniku, zgłoś się do konkursu "Bezpieczne gospodarstwo rolne"

Magdalena Szymańska
Kategoria: Wiadomości
Rolniku, zgłoś się do konkursu "Bezpieczne gospodarstwo rolne"
Wiadomości Konkurs
Data publikacji 25.03.2021r.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza rolników do udziału w XVIII ogólnokrajowym konkursie „Bezpieczne gospodarstwo rolne”.

KRUS stawia na prewencję

Konkurs jest jednym z wielu działań prewencyjnych prowadzonych przez KRUS na rzecz zmniejszenia liczby wypadków i chorób zawodowych rolników. Kasa promuje w ten sposób zasady ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym oraz rozpowszechnia informacje dotyczące zapobiegania wypadkom przy pracy rolniczej i rolniczym chorobom zawodowym. Udział w konkursie mogą brać zarówno duże, jak i małe gospodarstwa rolne. Warunkiem jest, by przynajmniej jeden z właścicieli podlegał ubezpieczeniu społecznemu w KRUS.

r e k l a m a

Do kiedy chętni rolnicy mogą się zgłaszać do konkursu?

Termin zgłaszania udziału w konkursie upływa 23 kwietnia br. Chętni przekazują do placówki terenowej Kasy formularz zgłoszeniowy (dostępny na stronie internetowej KRUS lub w siedzibie oddziału terenowego).

Bezpieczne gospodarstwo rolne - konkurs KRUS

r e k l a m a

Konkurs przebiega w trzech etapach: regionalnym, wojewódzkim i centralnym. Komisje regionalne i wojewódzkie będą wizytowały gospodarstwa i oceniały: obejścia, porządek, stan techniczny budynków oraz maszyn i urządzeń rolniczych, sposób przechowywania środków ochrony roślin i substancji niebezpiecznych, warunki utrzymywania zwierząt, estetykę gospodarstwa oraz zastosowane rozwiązania, które wpływają na bezpieczeństwo osób pracujących i przebywających na terenie gospodarstwa. Wykonają także dokumentację zdjęciową. Od lipca do sierpnia (termin uzależniony jest od sytuacji epidemicznej w kraju) odbędzie się wizytacja 16 gospodarstw, które zakwalifikują się do etapu wojewódzkiego.

Rozstrzygnięcie konkursu na etapie centralnym nastąpi nie później niż 30 października. Laureaci wszystkich etapów konkursu otrzymają nagrody rzeczowe i pieniężne.

Pod naszym patronatem

Konkurs organizowany jest przez KRUS, we współpracy z ministerstwem rolnictwa oraz PIP, KOWR i ARiMR. Tegoroczna edycja konkursu uzyskała patronat honorowy prezydenta RP Andrzeja Dudy. „Tygodnik Poradnik Rolniczy” sprawuje patronat medialny. Partnerem strategicznym konkursu jest Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych.

W siedemnastu dotychczasowych edycjach konkursu udział wzięło ponad 20 tys. gospodarstw indywidualnych.

Magdalena Szymańska
fot. Pixabay

Widziałeś już nasze video "W nowym TPR: jak utrzymać rentowność produkcji mleka w czasie kryzysu?"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a