Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

Rusza konkurs dla OSP „Zapaleni do pomocy”

Natalia Marciniak-Musiał
Kategoria: Wiadomości
Rusza konkurs dla OSP „Zapaleni do pomocy”
Wiadomości
Data publikacji 02.06.2022r.

„Zapaleni do pomocy” to konkurs od ARIMR dla strażaków i jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z obszarów wiejskich. Jakie są zasady konkursu i przewidywane nagrody?

Ideą konkursu organizowanego przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa konkurs pt. „Zapaleni do pomocyjest zaprezentowanie różnorodnych inicjatyw społecznych rodzących się na wsiach i w małych miejscowościach, których inicjatorami i współtwórcami są strażacy-ochotnicy.

r e k l a m a

Konkurs trwa od 31 maja 2021 r. do 31 sierpnia 2022 roku. Jego wyniki będą ogłoszone 15 września 2022 roku.

Strażacy-ochotnicy mają za zadanie przygotować nagranie filmowe lub prezentację multimedialną, które będzie przedstawiają efekty ich działalności w swoich lokalnych społecznościach z okresu po 1 stycznia 2019 roku, czyli wszelkie inicjatywy związane z aktywnością strażaków w ich miejscu zamieszkania (ale nie działania bezpośrednio wynikające z udziału OSP w akcjach ratowniczo-gaśniczych), a więc takie jak:

r e k l a m a

  • budowa czy remont obiektów użyteczności publicznej,
  • zaangażowanie w tworzenie klubów i świetlic,
  • organizacja imprez rekreacyjnych i kulturalnych,
  • pokazy sprawności itp.

Jakie są kolejne założenia konkursu „Zapaleni do pomocy”?

Jak podaje ARIMR, konkurs jest przeznaczony dla dorosłych strażaków, członków OSP z obszaru wiejskiego (z wyjątkiem pracowników ARiMR oraz ich członków rodzin osób pozostających z ARiMR w stosunku cywilnoprawnym.

Można nadesłać maksymalnie 1 pracę (film lub prezentację), a z każdej jednostki OSP może zostać wytypowany tylko jeden autor i może być wysłana tylko jedna praca konkursowa. W przypadku nadesłania kilku prac zgłoszenie danej OSP zostanie odrzucone.

Technika wykonania prac jest dowolna (np. kamera cyfrowa, smartfon czy program do prezentacji multimedialnych np. Power Point).

Ten produkt może Ciebie zainteresować

Tygodnik Poradnik Rolniczy – aktualny egzemplarz

Tygodnik Poradnik Rolniczy – aktualny egzemplarz

Płacisz tylko

6,55 zł SPRAWDŹ
  • Film nie może być dłuższy niż 2 minuty i powinien być zapisany w formacie MP4.
  • Prezentacja multimedialna nie może zawierać więcej niż 10 zdjęć.

Pracy konkursowej powinien towarzyszyć opis zawierający: tytuł pracy datę oraz miejsce jego wykonania, dane personalne Uczestnika Konkursu – autora pracy konkursowej. Do przesyłki z pracą konkursową należy dołączyć wypełniony formularz zgłoszeniowy. Należy podesłać także wypisane formularze oraz oświadczenia, które są dostępne na stronie organizatora.

Prace konkursowe należy przesłać do dnia 31 sierpnia 2022 roku, na adres mailowy: konkursARiMR@arimr.gov.pl w tytule wiadomości pisząc: Konkurs ARiMR pt. „Zapaleni do pomocy”.

Na co będzie zwracało uwagę jury konkursowe?

  • Jakość i estetyka,
  • siła przekazu/kreatywności,
  • oryginalność prezentowanej aktywności oraz jej użyteczności dla lokalnej społeczności

NAGRODY zostaną wręczone na uroczystej gali konkursu. Data zostanie podana później. Organizatorzy przewidzieli, że laureaci otrzymają nagrody rzeczowe o wartości, odpowiednio za I, II i III miejsce, 3 tys. zł, 2 tys. zł oraz 1 tys. zł.

Pozostali wyróżnieni otrzymają upominki firmowe ARiMR.

Dodatkowym elementem promującym i honorującym autorów będzie fakt, że prace konkursowe zwycięzców oraz wyróżnionych mogą zostać opublikowanie na stronie internetowej Organizatora na Facebooku i YouTube, oraz w materiałach promocyjnych i informacyjnych ARiMR, podczas publicznych prezentacji, na targach, wystawach i innych imprezach o charakterze niekomercyjnym organizowanych przez ARiMR.

Więcej informacji i regulaminy dostępne są na stronie ARiMR.

Rusza konkurs dla OSP „Zapaleni do pomocy”

 

Oprac. Natalia Marciniak-Musiał

Fot. archiwum TPR (M.Czubak)

 

Widziałeś już nasze video ""Nie będziemy umierać w ciszy". Rolnicy będą protestować w w całej Polsce"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a