Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

Sąd nad rolniczką za protest rolników przeciw Piątce dla zwierząt

Józef Nuckowski
Kategoria: Wiadomości
Sąd nad rolniczką za protest rolników przeciw Piątce dla zwierząt
Wiadomości Rolnictwo
Data publikacji 25.09.2021r.

Na początku października sąd ma wydać wyrok w sprawie Ewie Szydłowskiej. Rolniczka z Mazowsza została oskarżona  o zorganizowanie protestu rolników przeciwko „piątce dla zwierząt” niemal rok temu. Regionalni związkowcy rolniczy jasno wykazują, że to oskarżenie jest absurdalne.

Rolniczka z powiatu łosickiego trafiła przed sąd za protest rolników

W środę 22 września 2021 r. w Sądzie Rejonowym w Siedlcach odbyła się rozprawa sądowa przeciwko Ewie Szydłowskiej za rzekome zorganizowanie rolniczego protestu przeciwko „piątce dla zwierząt”.

r e k l a m a

Rolniczka z powiatu łosickiego 21 października ubiegłego roku wspólnie z innymi rolnikami przyłączyła się do pikiety zorganizowanej na drodze krajowej nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim. Po jakimś czasie została zaproszona na komisariat policji w Łosicach. Na miejscu okazało się, że jest oskarżona o zorganizowanie protestu. Pani Ewa nie przyjęła mandatu za rzekomą organizację protestu i w związku z tym sprawą zajął się sąd. Pierwsza rozprawa odbyła się 9 lipca 2021 r. i nie zakończyła się wyrokiem. Podczas drugiej rozprawy 22 września przesłuchano dwóch świadków: Wojciecha Litwiniuka i Adama Olszewskiego.

Szef Rolniczego OPZZ Lubelszczyzny: oskarżenie Ewy Szydłowskiej to nieporozumienie

r e k l a m a

– Jest to dla mnie kompletnie niezrozumiałe, że Ewa Szydłowska stanęła w tej sprawie przed sądem. Mam tutaj dokument stwierdzający, że to ja byłem organizatorem przedmiotowego protestu, który był oczywiście zgłoszony i legalny. Mam także identyfikator przewodniczącego zgromadzenia, czyli są to stuprocentowe dowody na to, że pani Ewie Szydłowskiej niesłusznie próbuje się przypisać organizację tego protestu – powiedział Adam Olszewski, szef Rolniczego OPZZ Lubelszczyzny.

Podczas pierwszej rozprawy Ewę Szydłowską wspierali przedstawiciele AgroUnii i OPZZRiOR.

Przed rozprawą 22 września oskarżona ze względu na nasilone prace polowe nie informowała o niej rolników. Szydłowską wspierali członkowie Ruchu Prawdziwa Europa – Europa Christi: Leszek Szymański, Dariusz Radzikowski i Daniel Jóźwiak.

Na początku października sąd ma ogłosić wyrok w sprawie rolniczki

Ogłoszenie wyroku w sprawie oskarżonej sąd zapowiedział na 1 października 2021 r.

– Podczas ogłoszenia wyroku zorganizujemy dla pani Ewy wsparcie rolników. Dzisiaj wielu rolników sieje oziminy, więc nie chcieliśmy ich odrywać od pracy, ale 1 października frekwencja będzie duża – komentuje Adam Olszewski.

Od lewej: Wojciech Litwiniuk. Ewa Szydłowska, Adam Olszewski, Leszek Szymański, Dariusz Radzikowski i Daniel Jóźwiak
Od lewej: Wojciech Litwiniuk. Ewa Szydłowska, Adam Olszewski, Leszek Szymański, Dariusz Radzikowski i Daniel Jóźwiak

Józef Nuckowski
Fot. Józef Nuckowski

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a