Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Skandal! Policja w Holandii zabiera ciągniki protestującym rolnikom

Michał Czubak
Kategoria: Wiadomości
Skandal! Policja w Holandii zabiera ciągniki protestującym rolnikom
Wiadomości Protesty rolników
Data publikacji 21.09.2022r.

Społeczność holenderskich rolników oburzona działaniami policji w Hadze. Ta formacja zdecydowała się konfiskować traktory tym z rolników, którzy we wtorek rano wjechali do miasta.

Haga. Policja konfiskuje traktory protestujących rolników

W Holandii nie ustają protesty rolników w związku z polityką rządu zmierzającą do znacznego ograniczenia emisji tlenku azotu. W konsekwencji wdrażania nowej polityki z terenu Niderlandów zniknie spora część gospodarstw rolnych. Na to nie godzą się rolnicy, którzy protestują.

Protesty mają miejsce również w Hadze, gdzie jak donoszą lokalne media, policja zaczęła konfiskować traktory protestujących w mieście rolników.

r e k l a m a

„To ograniczenie demokracji”

Do akcji konfiskaty traktorów holenderskich rolników doszło w miniony wtorek. Tego dnia król Wilhelm Aleksander miał w parlamencie wygłosić przemówienie dotyczące polityki na kolejny rok. Tam też chcieli protestować rolnicy.

Na protest z udziałem ciągników nie zgodziła się minister sprawiedliwości, która zaapelowała do rolników, by traktory pozostawili w swoich gospodarstwach.

Ci, którzy wjechać chcieli do miasta traktorami zostali zablokowani przez policję, która na mocy zarządzenia burmistrza Hagi o zakazie wjazdu do miasta „ciężkiego sprzętu”, konfiskowała traktory tym, którzy nie chcieli się temu zarządzeniu poddać.

"To jest ograniczanie demokratycznego protestu” – twierdzi Sieta van Keimpema, rzecznik Farmers Defence Force, cytowana przez portal NOS.

Michał Czubak
Fot. RTL Nieuws

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a