Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Śmiertelny wypadek pod Ciechanowem – mając 2 promile wbił się Mazdą w ciągnik z przyczepą

Michał Czubak
Kategoria: Wiadomości
Śmiertelny wypadek pod Ciechanowem – mając 2 promile wbił się Mazdą w ciągnik z przyczepą
Wiadomości wypadki
Data publikacji 01.04.2020r.

Jedna osoba nie żyje, a druga została ranna - to skutek wypadku, w którym osobowe auto wbiło się w tył przyczepy od ciągnika rolniczego. Sprawca wypadku, młody mężczyzna, był pijany.

Ciechanów. Śmiertelny wypadek w miejscowości Pomorze

Dwaj młodzi mężczyźni zostali ranni w wypadku, do którego doszło w 28 marca w miejscowości Pomorze (woj. mazowieckie). Jedna z tych osób, pasażer samochodu osobowego, w wyniku doznanych w wypadku obrażeń ciała, poniosła śmierć w szpitalu.

r e k l a m a

- Po przybyciu na miejsce, kierujący działaniami ratowniczymi z JRG Ciechanów zastał zdarzenie drogowe z udziałem samochodu osobowego Mazda 6 oraz ciągnika rolniczego Ursus 1222 z przyczepą, który przewoził drewno. Pojazdami podróżowały trzy osoby - informuje mł. kpt. Damian Kołpaczyński z KP PSP w Ciechanowie. Kierujący ciągnikiem rolniczym po zbadaniu przez lekarza pozostał na miejscu, natomiast dwie osoby z samochodu osobowego zostały przetransportowane na ciechanowski SOR - dodaje.

Śmiertelny wypadek pod Ciechanowem

Kierowca Mazdy był pijany

r e k l a m a

Do szpitala udali się również policjanci, którzy przebadali kierującego samochodem na zawartość alkoholu. Tam okazało się, że mężczyzna był pijany. - Badanie na zawartość alkoholu 21-letniego kierowcy Mazdy wykazało, że miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu - przekazuje z kolei podkom. Ewa Brzezińska z KPP w Ciechanowie.

Sprawca śmiertelnrgo wypadku aresztowany

21-letni sprawca wypadku decyzją sądu został aresztowany na najbliższe trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym znajdując się pod wpływem alkoholu mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Według policji, 21-letni mieszkaniec Ciechanowa, kierujący Mazdą  nie dostosował prędkości do warunków ruchu i uderzył w tył przyczepy rolniczej jadącego w tym samym kierunku ciągnika rolniczego.

Michał Czubak
fot. PSP Ciechanów
źródło: PSP Ciechanów; KPP Ciechanów

Widziałeś już nasze video "W nowym TPR: dlaczego Mateusz Morawiecki najlepiej zna się na rolnictwie"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a