Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Śmiertelny wypadek pod Zamościem. Merceders omijał ciągnik i staranował skodę

Krzysztof Janisławski
Kategoria: Wiadomości
Śmiertelny wypadek pod Zamościem. Merceders omijał ciągnik i staranował skodę
Wiadomości Wypadki
Data publikacji 01.03.2022r.

42-latek jadący mercedesem w stronę Zamościa próbował wyprzedzać jadący przed nim ciągnik rolniczy z przyczepą. Zderzył się ze skodą, a potem uderzył w przyczepę ciągnika. Niestety 73-letni kierowca skody zginął. Jak doszło do wypadku?

Wypadek na drodze wojewódzkiej nr 849 Krasnobród-Zamość

Do groźnego wypadku doszło w miejscowości Lipsko. - Funkcjonariusze na podstawie śladów na jezdni i poboczu drogi oraz informacji uzyskanych od uczestników zdarzenia, wstępnie ustalili jego przebieg – relacjonuje starszy aspirant Katarzyna Szewczuk z zamojskiej policji.

Według tych wstępnych ustaleń 42-latek z gm. Zamość jadący mercedesem od strony Krasnobrodu w kierunku Zamościa wymijał jadący przed nim ciągnik rolniczy z przyczepą. Ciągnikiem kierował 25-letni mieszkaniec gm. Zamość. Mercedes podczas manewru wyprzedzania zderzył się z jadącą z przeciwka skodą. Drugim autem kierował 73-latek, skodą jechała też 64-letnia pasażerka, oboje pochodzili z gm. Krasnobród.

Siła uderzenia była tak silna, że mercedes został obrócony wokół własnej osi i uderzył w przyczepę. Skoda natomiast wpadła do przydrożnego rowu. Kierowca skody i pasażerka byli zakleszczeni w pojeździe.

r e k l a m a

Policjanci będą sprawdzać udział rolnika w wypadku

Kierujący mercedesem twierdzi, że ciągnik rolniczy z przyczepą zauważył w ostatniej chwili. Wtedy "uciekł" na przeciwny pas, aby uniknąć wjechania w przyczepę.

Niestety, w wypadku śmierć poniósł kierujący skodą mężczyzna. 64-latka z obrażeniami została przewieziona do szpitala. 25-letni kierujący ciągnikiem rolniczym i 42-latek z mercedesa nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Byli trzeźwi.

Dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku ustalają policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu. Sprawdzą m.in., czy przyczepa ciągnika była prawidłowo oświetlona.

Krzysztof Janisławski
Fot. Zamojska policja

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a